Katarzyna Kiedrzynek w finale Ligi Mistrzyń, FC Barcelona pokonana!

29 kwi 2017, 18:45

Paris Saint-Germain pokonało 2:0 FC Barcelonę przed własną publicznością, pieczętując tym samym awans do finału Ligi Mistrzyń. Cały mecz w barwach francuskiego zespołu rozegrała bramkarka reprezentacji Polski Katarzyna Kiedrzynek.

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzyń Paris Saint-Germain pewnie pokonało na wyjeździe FC Barcelonę 3:1. Rewanżowe spotkanie w Paryżu miało być tylko formalnością, pieczętującą awans francuskiego zespołu do finału Ligi Mistrzyń. Na stadionie zameldowało się blisko 20 tysięcy kibiców, obserwujących z trybun zmagania w najbardziej prestiżowych rozgrywkach.

O godz. 17:00 na Parc Des Princes rozbrzmiał pierwszy gwizdek półfinałowego meczu Ligi Mistrzyń. Początek spotkania należał do zawodniczek FC Barcelony, które szybko chciały się zabrać za odrabianie strat. Gospodynie cierpliwie odpierały ataki rywalek i z czasem przeszły do ofensywy. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć swoje okazje miały obie drużyny. Po zmianie stron inicjatywę przejęło PSG i w 55. minucie Paños skapitulowała po raz pierwszy. Na listę strzelców wpisała się Delannoy, wykorzystując pewnie rzut karny, podyktowany za faul bramkarki. W 61. minucie było już 2:0 dla gospodyń – błąd hiszpańskiej defensywy wykorzystała Paredes. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to Paryżanki zagrają w finale Ligi Mistrzyń.

Całe spotkanie w barwach Paris Saint-Germain rozegrała Katarzyna Kiedrzynek. Bramkarka reprezentacji Polski w pierwszej połowie zmuszona była do kilku interwencji, głównie na przedpolu bramki. Zawodniczki FC Barcelony oddały w całym spotkaniu tylko jeden celny strzał, ułatwiając Polce zachowanie czystego konta.

Paris Saint-Germain 2:0 (0:0) FC Barcelona

Bramki: Delannoy 55′ (k), Paredes 61′

PSG: Kiedrzynek – Delannoy, Georges (46′ Boquete), Paredes, Perisset, Formiga (71′ Diallo), Geyoro, Shirley Cruz, Cristiane, Lawrence, Delie (80′ Sarr)

FCB: Paños – Ruth, Unzué (62′ Guijarro), L.Røddik, Gemma (62′ Latorre), Miriam, J. Hermoso, Alexia, L. Ouahabi, Losada (84′ Bonmati), M.Torrejón