Kiedrzynek o krok od finału Ligi Mistrzyń, PSG pewnie pokonuje Barcelonę!

22 kwi 2017, 21:32

Paris Saint-Germain pokonało 3:1 FC Barceloną w pierwszym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzyń. Cały mecz w barwach francuskiego zespołu rozegrała bramkarka reprezentacji Polski Katarzyna Kiedrzynek.

O godz. 18:00 FC Barcelona podejmowała przed własną publicznością Paris Saint-Germain. Na Mini Estadi padł rekord frekwencji, a spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzyń z trybun oglądało blisko 13 tysięcy kibiców.

Paryżanki lepiej weszły w mecz i zepchnęły rywalki do defensywy. Wynik meczu otworzyła w 26. minucie Delie, która otrzymała piłkę z lewej flanki, obróciła się z rywalką na plecach i uderzyła tuż przy słupku. Dziesięć minut później 29-letnia zawodniczka ruszyła prawą stroną boiska, dośrodkowała w pole karne, gdzie piłkę do bramki głową skierowała Cristiane.

Po zmianie stron na boisku wciąż panowały zawodniczki Paris Saint-Germain i w 53. minucie zdołały podwyższyć prowadzenie. Tym razem bramkarkę Dumy Katalonii pokonała Cruz Trana, uderzając po długim rogu z szesnastego metra. Jedynego gola dla Barcelony zdobyła na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Latorre, która wykorzystała błąd paryskiej defensywy i w sytuacji sam na sam wpakowała piłkę do siatki.

Całe spotkanie w barwach Paris Saint-Germain rozegrała Katarzyna Kiedrzynek. Bramkarka reprezentacji Polski przez większość czasu nie miała zbyt wiele pracy, w sporadycznych sytuacjach spisywała się bardzo pewnie, a przy bramce dla Barcelony nie miała większych szans na udaną interwencję.

FC Barcelona 1:3 (0:2) Paris Saint-Germain

Bramki: Latorre 88′ – Delie 26′, Cristiane 36′, Cruz Trana 53′

FC Barcelona: Panos – Ruth, Unzue (81′ Latorre), Roddik (63′ Guijarro), Dieguez, Mariona (51′ Garcia), Hermoso, Alexia, Quahabi, Losada, Torrejon.

PSG: Kiedrzynek – Delannoy, Diallo, Cristiane (87′ Morroni), Lawrence, Paredes, Perisset, Delie (77′ Sarr), Formiga, Geyoro, Cruz-Trana (67′ Boquete).