Kiedrzynek opuszcza zgrupowanie z powodu kontuzji

8 kwi 2017, 12:22

W piątek, niedługo po zwycięskim 1:0 meczu z Finlandią, zgrupowanie reprezentacji Polski opuściła Katarzyna Kiedrzynek, której odnowił się uraz. Jej miejsce w kadrze zajęła Anna Palińska z Górnika Łęczna.

We wczorajszym spotkaniu towarzyskim, rozgrywanym na boisku w Pruszkowie, reprezentacja Polski kobiet pokonała 1:0 rywalki z Finlandii. Bramkę na wagę zwycięstwa w tym meczu zdobyła już w 6. minucie Ewa Pajor. Podopieczne selekcjonera Miłosza Stępińskiego w niedzielę wylecą do Mińska, gdzie we wtorek zmierzą się z Białorusią.

Niestety zgrupowanie reprezentacji tuż po piątkowym spotkaniu musiała opuścić podstawowa bramkarka Katarzyna Kiedrzynek, która z Finlandią zagrała pełne 90 minut. Zawodniczce Paris Saint-Germain odnowiła się kontuzja, uniemożliwiająca jej dalsze treningi z kadrą.

Po konsultacji z trenerem PSG i naszym sztabem medycznym doszliśmy do wniosku, że nie ma co ryzykować i Kasia wraca do Paryża – poinformował trener Miłosz Stępiński.

Również sama zawodniczka na swoim oficjalnym profilu na Twitterze poinformowała o problemach zdrowotnych i życzyła koleżankom z kadry powodzenia we wtorkowym starciu z Białorusią.

Miejsce Katarzyny Kiedrzynek podczas zgrupowania zajmie Anna Palińska, występująca na co dzień w ekstraligowym Górniku Łęczna, która już dojechała do Pruszkowa. Bramkarka wystąpiła dotychczas w jednym spotkaniu dorosłej reprezentacji Polski, zaliczając debiut jeszcze pod wodzą Wojciecha Basiuka. Wówczas w lutym 2016 roku Polki zremisowały 1:1 z Islandią, a Palińska obroniła rzut karny.