Kielczanie wywożą ze stolicy komplet punktów!

2 mar 2017, 21:03

Mecz otwierający 25. kolejkę PlusLigi rozegrany został pomiędzy ONICO AZS Politechniką Warszawską a Effectorem Kielce. Przyjezdni wygrali 3:1 i tym samym zdobyli cenne punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia przyjezdnych (3:5). Warszawianie usilnie starali się dogonić przeciwników, jednak nie wychodziło im to (4:8). Kielczanie jednak zaczęli popełniać błędy, co znacznie ułatwiło Akademikom doprowadzenie do remisu (10:10). Gra toczyła się punkt za punkt (15:15) aż do samej końcówki partii (19:19). Decydujące chwile seta zdecydowanie lepiej wytrzymali gracze Effectora i to oni mogli cieszyć się z wygranej 25:23.

Następna odsłona zaczęła się wyrównanie (4:4), w końcu skromne prowadzenie zdobyła drużyna z Warszawy (12:9). Gra Kielczan nie była już tak efektowna jak w poprzednim secie, mieli problem z wykonaniem przejścia (15:9). Przyjezdni w niczym nie przypominali zespołu, którym byli kilka minut temu. Różnica punktowa między zespołami była bardzo duża (20:13). Wszystko wskazywało na to, że Akademicy doprowadza do wyrównania stanu spotkania. Podopieczni trenera Bednaruka bez problemów wygrali drugą odsłonę 25:18.
Podobnie jak w premierowej odsłonie, początkowo prowadzenie należało do Effectora Kielce (5:7). Gospodarze usilnie starali się zmniejszyć straty punktowe, jednak nieskutecznie (7:12). trener Bednaruk rotował składem, na boisku w miejsce Łapszyńskiego pokazał się Samica a Firlej i Filip zmienili Zagumnego i Mikołajczaka. Zmiany nie pomogły Akademikom, w dalszym ciągu pozostawali stratni (16:20). Musieli pogodzić się ze stratą kolejnego seta, kielczanie wygrali partię 25:18.
Prowadzenie w całym spotkaniu dodało przyjezdnym pewności siebie i bardzo dobrze otworzyli oni czwartego seta (4:7). Zawodnikom Politechniki udało się zmniejszyć straty punktowe do jednego “oczka” (9:10), jednak rywale szybko odskoczyli (11:14), przez co nie dali gospodarzom szansy na wyrównanie. Kielczanie zdecydowanie kontrolowali przebieg partii (17:19). Akademicy w dalszym ciągu musieli walczyć o wygraną w tym secie, aby móc doprowadzić do tie-breaka. Przyjezdni jednak pokrzyżowali im plany i szybko zakończyli spotkanie, triumfując w czwartej odsłonie 25:20.
ONICO AZS Politechnika Warszawska – Effector Kielce 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 20:25)
MVP: Marcin Komenda
ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Firlej, Łapszyński, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek, Zagumny, Mikołajczak, Gruszczyński, Swirydowicz, Samica, Halaba, Smoliński
Effector Kielce: Andrić, Komenda, Nalobin, Wohlfahrtstatter, Wachnik, Pawliński, Biniek, Antosik, Bućko, Formela, Maćkowiak, Orobko, Superlak, Więckowski, Sobczak