Klęska młodych szczypiornistów na inauguracje mistrzostw Europy

14 sie 2014, 22:35

Polska reprezentacja w piłce ręcznej do lat 18-tu poniosła wysoką porażkę z Niemcami w Gdyni 22:31 (11:17) .

Nasi gracze nie byli faworytami spotkania jednak podeszli z optymizmem do meczu. Na początku byli godnym przeciwnikiem dla drużyny niemieckiej aż do stanu 6:6. Następnie dwa razy szybko trafili Niemcy, a w 23. minucie prowadzili już 15:8. Polacy zaczęli grać bardzo zachowawczo i nie atakowali zbyt agresywnie czego skutkiem było zakończenie połowy 11:17.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Niemcy sukcesywnie powiększali spokojnie przewagę i nie mieli problemu z wygraniem meczu. Było widać wolę walki w szeregach polskich szczypiornistów niestety jednak Niemcy przewyższali ich znacznie techniką i umiejętnościami.

Polacy zagrają jeszcze w grupie z Białorusią i Czechami i jeśli marzą o dalszej grze nie mogą tych spotkań przegrać.

Niemcy – Polska 31:22 (17:11)

Niemcy: Porath, Birlehm – Barten, Blos, Claus, Haider, Keller, Kirchenbauer, Mertens, Muller Jerome, Muller Jonas, Schade, Struck, Weisgerber, Williams, Zintel.

Polska: Szot, Skrzyniarz – Bekisz, Brukwicki, Cichocki, Janikowski, Kawka, Kowalczyk, Majdzinski, Mastalerz, Moryto, Mrozowicz, Pietruszko, Rolka, Skibinski, Wypych.

Autor: Przemysław Marciniak