Kolejna porażka Japonii w meczu towarzyskim przed Mundialem

30 maj 2018, 14:58

Reprezentacja Japonii, czyli trzeci rywal Polski na mistrzostwach świata, które już 14 czerwca rozpoczną się w Rosji nie ma powodów do zadowolenia i nadziei na przyszłość. Podopieczni nowego trenera, Akiry Nishino ulegli na własnym stadionie w Jokohamie Ghanie 0:2.

To był bardzo słaby mecz piłkarzy z kraju kwitnącej wiśni. Azjaci grali ospale i bez przekonania. Tego nie można było odmówić Ghanie, która piłkę przy nodze miała rzadziej, ale jej ataki były znacznie groźniejsze.

Pierwszy gol padł już w 8. minucie za sprawą Thomasa Partey’a, który przymierzył z rzutu wolnego i dał prowadzenie drużynie z Afryki. Drugi gol padł już po zmianie stron. W 51. minucie faulu dopuścił się Kawashima, a jedenastkę wykorzystał Emmanuel Boateng ustalając tym samym wynik spotkania.

Japonia – Ghana 0:2 (0:1)
0:1 – Thomas Partey 8′
0:2 – Emmanuel Boateng (k.) 51′