Kolejna porażka Polaków!

Aktualizacja: 1 sie 2015, 11:31
15 gru 2014, 18:22

Polska reprezentacja U-20 przegrała drugi mecz na Mistrzostwach Świata Dywizji I grupy B. Polacy tym razem przegrali z Ukrainą 1:2.

Ukraińcy wyznaczyli sobie prosty cel na tym turnieju – utrzymanie się. Tamtejszy związek zmaga się ze sporymi problemami finansowymi. Ligę juniorską tworzą tylko 4 zespoły co mocno komplikuje jakąkolwiek selekcję hokeistów. Polacy prowadzili po 1. tercji prowadzili 1:0. Na prowadzenie wyprowadził nas Patryk Malicki. Na początku drugiej tercji nasi hokeiści grali w przewadze, ale nie zdołali jej wykorzystać. Zaraz po niej na ławkę kar udał się Remigiusz Gazda. Ukraińcy nie zwlekali długo i już w 23. minucie wyrównali za sprawą Andrija Hrihoriewa. Niestety polscy hokeiści dosyć często zasiadali na ławce kar. W 42. minucie zwycięską bramkę dla naszego wschodniego sąsiada strzelił Mereżko. Polacy starali się wyrównać, ale nawet gra bez bramkarza Michaela Łuby nie zmieniła wyniku.

Dla naszych hokeistów to już druga porażka co powoduje, że w środę zamiast o awans zagramy o utrzymanie.

Polska U20 – Ukraina U20 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 Malicki 07:15
1:1 Hrihoriew 22:49 (w przewadze)
1:2 Mereżko 41:08 (w przewadze)
Strzały: 43-39.
Minuty kar: 18-12.

Polska: Łuba – Gazda, Jaśkiewicz, Wronka, Sawicki, Nahunko – Krawczyk, Horzelski, Kisielewski, Fraszko, Krzemień –
Wsół, Musioł, Skrodziuk, Wasiński, Malicki – Kafel, Jaworski, Gościński, Sikora, Wanat. Trener: Torbjörn Johansson

Ukraina: Zacharczenko – Warywoda, Andrejkiw, Łuhowy, Najda, Kuzmyk – Hrihoriew, Mereżko, Lalka, Bojkow, Kostiuk –
Piddubny, Aleksandrow, Radećky, Worona, Hrycenko – Sawczenko, Bondarenko, Swyszczew, Tymczenko, Mazur. Trener: Ihor Czybyrew