Kolejne zwycięstwo beniaminka!

2 gru 2017, 19:06

Aluron Virtu Warta Zawiercie w ramach 12. kolejki PlusLigi podejmował MKS Będzin. Goście wygrali premierową odsłonę, jednak w późniejszych partiach to gospodarze okazywali się lepsi.

Początek spotkania był dość wyrównany, jednak będzinianie mimo to mieli na swoim koncie drobną przewagę (4:6, 6:8). Dzięki dobrej grze w bloku zawiercianom udało się wyrównać (10:10). Niestety, nie było im dane objęcie kontroli nad grą. Przyjezdni momentalnie odzyskali prowadzenie (12:16). Utrzymywali je do samego końca partii, nie dając rywalom sobie zagrozić (16:21). Będzinianie bez większych problemów wygrali pierwszą odsłonę 25:22.

Następny set zaczął się identycznie jak poprzedni. Ponownie o krok lepsi byli przyjezdni (5:6). Zawiercianom udało się wyrównać do stanu 10:10 i drużyny zaczęły grać punkt za punkt (13:13, 18:18). Gospodarze ostatecznie przejęli inicjatywę i gdy set zbliżał się ko końcowi mieli na swoim koncie dwa “oczka” więcej niż rywale (22:20). Nie wypuścili tej drobnej przewagi już do Końca odsłony. Wygrali ją 25:23 tym samym wyrównując setowy stan rywalizacji.

Obydwa zespoły przystąpiły do trzeciego seta niezwykle skoncentrowane. Od pierwszego gwizdka mogliśmy podziwiać zaciętą grę punkt za punkt (4:4, 10:10). Gdy jedna z drużyn wychodziła na prowadzenie, druga momentalnie wyrównywała (16:16). Będzinianie jednak zaczęli popełniać błędy, co ich rywale bardzo chętnie wykorzystali i zdobyli pięć punktów w serii (21:16). Siatkarze Aluronu nie mogli nie skorzystać z takiej okazji. Szybko doprowadzili set do końca, triumfując 25:19.

Poirytowani będzinianie lepiej weszli w czwartą odsłonę (1:3), jednak gospodarze w ekspresowym tempie odwrócili sytuację na swoją korzyść (10:5). Widać było, ze grają bardzo swobodnie, a przede wszystkim nie boją się ryzykować (14:7). Nic nie było w stanie zatrzymać zawiercian (19:12). Po autowej zagrywce Jakuba Peszko, gospodarze mieli do wykorzystania serię piłek meczowych (24:17). Szybko doprowadzili mecz do końca punktując efektownie z lewego skrzydła (25:17).

Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)

MVP: Łukasz Swodczyk

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Żuk, Zajder, Kaczorowski, Leon, Bociek, Popik, Pająk, Smith, Patak, Andrzejewski, Koga.

MKS Będzin: Waliński, Kozub, Ratajczak, Klobucar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Przybyła, Peszko, Faryna, Jordanov, Araujo, Potera, Gregorowicz