Komentarze po meczu z Iranem

Aktualizacja: 30 maj 2023, 12:42
12 wrz 2015, 11:42

Po emocjonującym meczu Polska pokonała Iran 3:2. Jest to już czwarte zwycięstwo naszych siatkarzy w Pucharze Świata. Co do powiedzenia mieli przedstawiciele naszej kadry?

W pierwszym secie Iran dominował – grali lepiej od nas. W drugim secie mieliśmy szansę na wygraną i była to siatkówka na wysokim poziomie. Ponownie chcę wspomnieć o moich zmiennikach – Drzyzdze i Mice. To oni dodali energii drużynie i wykonali kawał świetnej roboty – powiedział trener naszych siatkarzy, Stephane Antiga.

W podobnym tonie wypowiada się Michał Kubiak – Wygrana z Iranem to dla nas wielka radość. Nie rozpoczęliśmy meczu tak dobrze, jak oczekiwaliśmy, a oni zagrali fantastyczną siatkówkę. Było trochę nerwowo, ale udało nam się wygrać 3:2. W tych okolicznościach jestem ogromnie zadowolony, że nie przegraliśmy i maszerujemy dalej po wygraną w tym turnieju.

Oprócz poświęcenia na boisku nasi siatkarze dają z siebie 100% również z kwadratu dla rezerwowych. Przekonał nas dziś o tym Karol Kłos, który dopingował swoich kolegów z ławki – Gardła mamy bardzo zdarte. Krzyczymy, dopingujemy, staramy się, bo ta hala jest dość specyficzna. Jest w niej stosunkowo mało kibiców, szczególnie w porównaniu do tego, co możemy spotkać w Polsce. Trzeba naprawdę zdzierać gardła i dopingować chłopaków.

źródła: sport tvp , sportowefakty wp