Komplet punktów jedzie do Jastrzębia

10 mar 2018, 17:07

Trzeci set dla wielu mógł być wielką niespodzianką. Jastrzębianie podeszli do niego zbyt pewnie i to bardzo szybko wykorzystała ekipa gości. Ostatecznie mecz zakończył się bez większych niespodzianek.

Spotkanie rozpoczęło się od trzy punktowego prowadzenia ekipy gości (4:1). Mecz rozpoczął się na dobre a na boisku drużyna Jastrzębskiego Węgla wciąż utrzymywała prowadzenie (7:4). Mimo starań siatkarze z Bydgoszczy nie potrafili nadrobić straconych punktów, a ich rywale zwiększyli swoją przewagę do czterech oczek (11:7). Set był już po za pierwszą połową a na tablicy wyników wciąż utrzymywała się wysoka przewaga Jastrzębian (16:11). Dobra gra gości pozwoliła im wejść w ostateczną fazę pierwszej partii z dużą przewagą (20:12). Nie musieliśmy długo czekać aby drużyna z Jastrzębia miał pierwszą piłkę setową (24:13). Chwilę później pierwszą partię skutecznym atakiem zakończył Oliva dając swojej drużynie prowadzenie w meczu (25:13).

Po przegranej w pierwszej partii, drugiego seta gospodarze rozpoczęli równą grą co dało minimalną przewagę nad ekipą przyjezdnych (3:2). Ekipa z Jastrzębia szybko wróciła do gry z pierwszej partii, tym samym zyskując trzy punktową przewagę na drużyną Łuczniczki Bydgoszcz (8:5). Dzięki mobilizacji w drużynie gospodarzy, Bydgoszczanom udało się doprowadzić do remisu (10:10). Chęć zwycięstwa we własnej hali, pomogła zawodnika Łuczniczki wyjść na dwu punktowe prowadzenie (15:13).  Prowadzenie to nie trwało jednak długo, ponieważ siatkarze z Jastrzębia wyrównali wynik (17:17). Siatkarze z Jastrzębia nie powiedzieli ostatniego słowa w tym secie i po raz kolejny zaczęli budować przewagę (21:19). Jastrzębianie mieli wciąż dwa punkty przewagi nad rywalami i do zwycięstwa brakowało im tylko jednego punktu (24:22). Po chwili po raz kolejny Oliva zakończył partię skutecznym atakiem  (25:22).

Trzeci set gospodarze rozpoczęli od trzy punktowej serii (3:1). Własna hala zdecydowanie napędzała zawodników Łuczniczki Bydgoszcz i pozwoliło im to osiągnąć wysokie prowadzenie (7:2). Zawodnicy ekipy gości robili co w ich mocy aby odrobić straty, ale nie przynosiło to zbyt dużych efektów ponieważ na prowadzeniu wciąż znajdowali się gospodarze (10:6). Dzięki dobrej grze drużyna Łuczniczki Bydgoszcz wciąż utrzymywała wysokie prowadzenie (14:9). Mimo starań, drużyna przyjezdnych wydawała się być bezradna na rozpędzonych rywali (18:12). Set wkroczył w ostateczną fazę a prowadzenie gospodarzy nie malało (20:15). Trzecią partię skutecznym atakiem zakończyła ekipa Łuczniczki Bydgoszcz (25:20).

Czwarty set zaczął się od równej gry obu drużyn (3:3). Chwilę później drużyna gości wyszła na pierwsze w tej partii prowadzenie (6:8). Równa gra obu drużyn pozwoliła Jastrzębianom utrzymać prowadzenie (11:9). Zryw w drużynie gospodarzy doprowadził do wyrównania wyniku (13:13). Gością udało się jednak po raz kolejny wyjść na dwu punktowe prowadzenie (16:14). Po chwili prowadzenie Jastrzębskiego węgla wzrosło już do pięciu punktów (19:14). Set wkroczył w ostateczną fazę i drużyna z Jastrzębia zmierzała po zwycięstwo (21:16). Pierwszą piłkę meczową zawodnicy Jastrzębskiego węgla mieli z zapasem pięciu punktów (24:19). Ostatni punkt atakiem wywalczył Sobala  dając swojej drużynie zwycięstwo (25:21).

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 1:3 (13:25 , 22:25, 25:20, 21:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Goas, Jurkiewicz, Gryc, Szalacha, Filipiak, Kowalski, Gorchaniuk, Sieńko, Bieńkowski, Sacharewicz, Akala

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Popiwczak, Kosok, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, Derocco, Kampa, Sobala, Gdowski, Oliva, Kukulski, Turski