Komplet punktów zostaje w Bielsku-Białej

26 lut 2017, 20:04

W spotkaniu 22. koeljki ORLEN Ligi zawodniczki w Bielsko-Białej podejmowały drużynę PAŁACU Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń.

Od rozpoczęcia spotkania o jedno “oczko” lepsze były gospodynie (6:5). Po bloku Trojan udało im się odskoczyć na dwa punkty (11:9), które od razu odrobiły bydgoszczanki (11:11). Po raz kolejny wysunęły się na przód. Tym razem prowadzenie utrzymywały w dalszej części partii (20:15). Doprowadziły je do końca i zwyciężyły 25:17.

Na początku drugiej partii utrzymywał się remis (6:6), po czym bydgoszczanki zdobyły dwa punkty przewagi (8:11), które w późniejszej części wzrosły do pięciu (13:18). Gospodynie zbliżyły się do wyniku (17:19). Sześć kolejnych akcji zapisało się na koncie gości, przez co wygrały partię 17:25.

W kolejnej odsłonie gra toczyła się punkt za punkt (5:5). Na trzypunktowe prowadzenie wyszły przyjezdne (9:12). Rywalki doprowadziły do remisu (13:13), utrzymującego się z biegiem seta (18:18). Zapowiadała się ciekawa końcówka partii (21:21). Nagle cztery kolejne akcje padły łupem gospodyń (25:21).

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń (3:0), jednak bydgoszczanki szybko wyrównały wynik (5:5). Zespoły grały punkt za punkt, jednak przy stanie 10:10 nastąpiła awaria oświetlenia i spotkanie musiało zostać przerwane. Na szczęście szybko można było kontynuować grę. Prowadzenia zdobyły siatkarki PAŁACU (14:17), utrzymywały je do samej końcówki partii. Bielszczankom udało się nadrobić straty punktowe (23:23). Set zakończył się po grze na przewagi, przy stanie 28:26.

BKS PROFI Credit Bielsko-Biała – PAŁAC Bydgoszcz 3:1 (25:17, 17:25, 25:21, 28:26)

MVP: Emilia Mucha

BKS PROFI Credit Bielsko-Biała: Handley, Trojan, Staniucha-Szczurek, Mikyskova, Pencova, Mucha, Wojtowicz

PAŁAC Bydgoszcz: Pleśnierowicz, Krzywicka, Misiuna, Krawulska, Śmieszek, Kuligowska, Nowakowska