Komplet punktów zostaje w Kędzierzynie

Aktualizacja: 2 gru 2017, 21:50
2 gru 2017, 18:16

Mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podjął we własnej hali Dafi Społem Kielce. Całe spotkanie od początku do końca kontrolowali gospodarze, którzy zgodnie z oczekiwaniami pokonali drużynę z Kielc bez straty seta.

Od samego początku pierwszej partii gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:0). Kędzierzynianie nie zwalniali tempa powiększając swoją przewagę (7:1). Po chwili ich prowadzenie wzrosło do ośmiu punktów (11:3). Mimo sporej przewagi gospodarzy zespół z Kielc nie poddał się i zniwelował straty do pięciu punktów (14:9). Chwilowy przestój ZAKSY nie odbił się na ich prowadzeniu, gospodarze w świetnym stylu doprowadzili do dziewięciopunktowej przewagi (21:12). Widać było, że gospodarze chcą utrzymać passę zwycięstw i w końcówce mogli cieszyć się wysokim prowadzeniem (24:13). Ostatecznie po błędzie w ataku gości, partia zakończyła się wynikiem 25:14.

Drugi set zaczął się od bardziej wyrównanej gry (3:3). Po chwili gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie (6:4). Zawodnicy kędzierzyńskiego klubu nie zwalniali tempa i wypracowali sobie w krótkim czasie aż siedmiopunktową przewagę (12:5). Przyjezdni byli bezsilni. Gospodarze grali fantastycznie, a ich przewaga wciąż rosła (17:7). Kielczanie minimalnie zbliżali się do rywali (19:11), jednak tego wyniku nie udało się zatrzymać, ZAKSA co chwila odrabiała stracone punkty (22:12). Całą partię punktowym blokiem zakończył Mateusz Bieniek (25:14).

ZAKSA trzeciego seta, tak jak pierwszego, rozpoczęła z przewagą tym razem dwupunktową (3:1). Gospodarze, idąc w ślady poprzednich setów, zaczęli wypracowywać sobie bezpieczny dystans (8:3). Nie zwalniając tempa ZAKSA wyszła na sześciopunktowe prowadzenie (12:6). W tym momencie przyjezdnym dopisało szczęście i zdołali zmniejszyć straty do zaledwie dwóch punktów (14:12). Na odpowiedź ZAKSY nie trzeba było długo czekać, nabierając wiatru w żagle po raz kolejny doprowadzili do wysokiej przewagi (17:12). Passa gospodarzy trwała nieprzerwanie, a zawodnicy Dafi Społem Kielce byli bezsilni (20:12). Przewaga jaką wypracowali sobie gospodarze wzrosła do dziesięciu punktów (24:14). Zawodnicy z Kielc pokazali, że nie oddadzą piłki za darmo i dobrą grą doprowadzili do stanu 24:18, przegrali jednak tą partię wynikiem 25:18.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14,25:18)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski, Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Banach.

Dafi Społem Kielce:Biniek, Szymański, Stępień, Schamlewski, Wachnik, Nalobin, Superlak, Dokić, Adamski, Czunkiewicz, Łapszyński, Morozau.