[WIDEO] LE: Dwie bramki Teodorczyka! Anderlecht gromi Mainz

3 lis 2016, 20:54

Anderlecht z Łukaszem Teodorczykiem w składzie pokonał u siebie niemiecki Mainz 6:1 (2:1) w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy.

Po trzech kolejkach w grupie C aż trzy zespoły miały na koncie po 5 punktów. Bezpośredni pojedynek zespołów z Belgii i Niemiec zapowiadał się więc bardzo ciekawie.

Anderlecht wyszedł na prowadzenie już w 9. minucie. Nicolae Stanciu zauważył, że bramkarz gości jest źle ustawiony, więc strzelił przy prawym słupku pakując piłkę do siatki. Mainz kilka minut później odpowiedziało bramką Pablo de Blasisa, ale wynik remisowy nie utrzymał się nawet do przerwy. Po podaniu ze skrzydła Chipciu do piłki dopadł Stanciu i po raz drugi pokonał Loessla. Podczas drugiej połowy Fiołki podwyższyły prowadzenie. W 62. minucie Youri Tielemans wykorzystał błąd defensywy i uderzył nie do obrony z dwudziestu metrów.

Łukasz Teodorczyk po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Polski napastnik wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i efektowną główką pokonał Loessla. Chwilę później kolejną bramkę dla gospodarzy zanotował Massimo Bruno pogrążając klub z Bundesligi. W doliczonym czasie gry bezradni goście sfaulowali jednego z rywali w polu karnym, a do piłki podszedł Teodorczyk i ustalił wynik spotkania.  Reprezentant Polski w tym sezonie zdobył już 15 bramek w 18 spotkaniach i został powołany przez Adama Nawałkę na mecze z Rumunią i Słowenią.

RSC Anderlecht – 1.FSV Mainz 6:1 (2:1)
9′ Stanciu, 15′ Blasis, 40′ Stanciu, 62′ Tielemans, 89′ Teodorczyk, 91′ Bruno, 94′ Teodorczyk