[WIDEO] LE: Pewne zwycięstwo Romy i awans do dalszej fazy rozgrywek

24 lis 2016, 22:55

AS Roma Wojciecha Szczęsnego pewnie 3:1 pokonała na własnym stadionie Viktorię Pilzno w meczu 5. kolejki piłkarskiej Ligi Europy. Dzięki trzem punktom ekipa ze stolicy Włoch już przed ostatnią kolejką zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie E.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 11. minucie. Ładną akcję pięknym strzałem w długi róg wykończył Bośniak, Edin Dżeko. Nie minęło 6 minut, a niespodziewanie mieliśmy już remis. Dośrodkowanie z lewej strony Jana Kovarika strzałem głową wykończył Martin Zeman.

Druga połowa to już był jednak popis Romy. Najpierw na 2:1 w 61. minucie trafił ponownie Dżeko. Prawdziwą ozdobą była jednak bramka, którą w 82. minucie zdobył rezerwowy tego wieczora Diego Perotti. Argentyńczyk swoja indywidualną akcję zakończył tzw. krzyżakiem, którym przelobował bramkarza gości! Wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił Dżeko, tym samym kompletując hat-tricka.

W drużynie gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny, który regularnie jest oszczędzany przez trenera w meczach Ligi Europy.