Lech już bez szans na europejskie puchary

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:44
8 maj 2016, 18:31

Cracovia Kraków wygrała u siebie z Lechem Poznań 2:0 w meczu 35. kolejki Ekstraklasy grupy mistrzowskiej. Oznacza to, że Kolejorz nie ma już nawet matematycznych szans na zajęcie miejsca dającego grę w europejskich pucharach.

Spotkanie zapowiadało się ekscytująco. Na lepszej pozycji stali podopieczni Jacka Zielińskiego. Nawet gdyby przegrali ich szanse na grę w eliminacjach do Ligi Europy byłyby dość duże. Co innego Lech. Musiał wygrać, innego wyjścia nie było.

Mecz jaki miał być, taki był. Piłkarze Lecha nie potrafili wykorzystać żadnej ze swoich szans. Co innego Pasy. Już w 14. minucie na prowadzenie wyprowadził je Erik Jendrišek. Tego jednak gospodarzom było mało i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej części na 2:0 strzałem “stadiony świata” Jasmina Buricia pokonał Marcin Budziński. W drugiej połowie bramki nie padły i to Cracovia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Dzięki wygranej Pasy awansowały na 3. miejsce(33 pkt). Podopieczni Jana Urbana są 7.(24 pkt). W następnej kolejce Cracovia podejmie na wyjeździe Pogoń Szczecin, zaś zespół z Bułgarskiej w Lubinie zagra z Zagłębiem.

Cracovia Kraków-Lech Poznań 2:0
Jendrišek 14′, Budziński 42′

Cracovia:Grzegorz Sandomierski-Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Florin Bejan, Paweł Jaroszyński-Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Miroslav Čovilo, Mateusz Cetnarski (84′ Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka (80′ Tomáš Vestenický)-Erik Jendrišek (90′ Mateusz Wdowiak)

Lech:Jasmin Burić-Kebba Ceesay (87′ Robert Gumny), Marcin Kamiński, Tamás Kádár, Vladimir Volkov-Gergő Lovrencsics, Karol Linetty (69′ Kamil Jóźwiak), Abdul Aziz Tetteh, Darko Jevtić (46′ Marcin Robak), Szymon Pawłowski-Maciej Gajos