Lechia Gdańsk wygrywa po kuriozalnej bramce

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
25 lip 2014, 22:44

Lechia Gdańsk wygrała 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała swój pierwszy mecz na PGE Arenie w sezonie 2014/2015!

Przed spotkaniem wielu zastanawiało się czy już dziś zobaczymy “nową”, lepszą Lechię, która ma zawojować ligowym podwórkiem. Jednak nic z tych rzeczy. Mimo przewagi i widocznej wyższości poszczególnych graczy to nie był świetny mecz Gdańszczan!

Pierwsza bramka wpadła w 29. minucie po kuriozalnym zachowaniu bramkarza gości- Richarda Zajac, który nie wiedząc co ma zrobić z piłką nabił przeszkadzającemu mu Macieja Makuszewskiego, a że zrobił to bardzo pechowo piłka wpadła prosto do bramki…

W 38. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z liderów “Górali”- Marek Sokołowski, który zatrzymał bardzo groźną kontrę Lechii.

W drugiej połowie warto odnotować sytuację z 56. minuty, kiedy to pięknym strzałem zza 30 metra popisał się Ariel Borysiuk. Piłka wpadła do siatki i cały stadion oszalał…Jednak nie na długo, ponieważ arbiter dzisiejszego spotkania dopatrzył się spalonego Stojana Vranjesa, który to miał teoretycznie musnąć piłkę. Powtórki jednak utwierdzają nas w przekonaniu, że do takiej sytuacji nie doszło, a bramka została jak najbardziej zdobyta prawidłowo.

W 69. minucie niespodziewanie okazję na wyrównującą bramkę mieli przyjezdni. Jednak tym razem kapitalnie zachował się Dariusz Trela, zatrzymując w sytuacji sam na sam byłego lechitę- Adama Pazio.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i Lechia Gdańsk wygrała na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy przed własną publicznością.

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
1:0 – Makuszewski 28′

Składy:

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković, Ariel Borysiuk (81′ Mateusz Możdżeń), Stojan Vranjes (67′ Daniel Łukasik), Piotr Wiśniewski, Maciej Makuszewski, Bartłomiej Pawłowski, Zaur Sadajew (73′ Adam Buksa).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac – Tomasz Górkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Dariusz Pietrasiak, Frank Adu Kwame, Maciej Iwański, Anton Sloboda, Damian Chmiel (77′ Krzysztof Chrapek), Sylwester Patejuk (63′ Adam Pazio), Marek Sokołowski, Robert Demjan (46′ Piotr Malinowski).

Żółte kartki: Sadajew, Borysiuk, Leković, Patejuk (Lechia).

Czerwona kartka: Sokołowski /38′ – za brutalny faul/ (Podbeskidzie).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 14 641.