Lechia pewna utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Remis w Szczecinie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
12 maj 2018, 17:40

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Lechią Gdańsk w 36. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Taki wynik zapewnia podopiecznym Piotra Stokowca utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Prowadzenie ekipie z Trójmiasta w 21. minucie spotkania dał urodzony w Szczecinie Patryk Lipski. Strzałem zza pola karnego pokonał niedoświadczonego Jakuba Bursztyna, jednak z szacunku dla klubu z rodzinnego miasta, nie celebrował pierwszej bramki w tym sezonie. Pogoń pomimo pewnego utrzymania nie zamierzała przejść obojętnie obok Derbów Pomorza. W 30. minucie do wyrównania doprowadził Adam Frączczak mocnym strzałem w lewy, dolny róg bramki Dusana Kuciaka. Pomimo kilku ciekawych akcji z obu stron, wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W ostatniej kolejce tego sezonu Pogoń Szczecin zmierzy się na wyjeździe z Cracovią, natomiast Lechia Gdańsk podejmie u siebie Sandecję Nowy Sącz, która po sezonie opuści LOTTO Ekstraklasę.

Pogoń Szczecin 1:1 Lechia Gdańsk (1:1)

0:1 21′ Patryk Lipski

1:1 30′ Adam Frączczak

Pogoń Szczecin: Bursztyn – Rapa, Dvali, Rudol, Matynia– Hołota, Murawski (69′ Drygas) – Delew (82′ Benedyczak), Kowalczyk (54′ Rasmussen), Frączczak – Buksa

Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes (46′ Chrzanowski), Nalepa, Vitoria, Mladenović – Łukasik, Lipski, Borysiuk – Oliveira (78′ Haraslin), F. Paixao, Peszko (85′ Stolarski)

Żółte kartki: 11′ Mladenović, 14′ Rudol, 42′ Borysiuk, 45′ Peszko, 46′ Kowalczyk, 48′ Chrzanowski, 65′ Buksa, 73′ Drygas

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski