Lechia pokonała 20-krotnego mistrza Grecji

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
12 lip 2014, 23:26

W ostatniej próbie przed startem sezonu T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Panathinaikos Ateny 4:0 po bramkach Pawłowskiego, Janickiego, Vranjesa i Makuszewskiego.

W pierwszej połowie spotkania doszło do kilku niecodziennych zdarzeń, między innymi kontuzji doznał arbiter główny spotkania. Do przerwy mecz nie obfitował w ciekawe sytuacje, jedynie  pod koniec połowy Gdańszczanie trafili z rzutu karnego w poprzeczkę.

Lechia długo nie mogła przeforsować zasieków obronnych rywali, dopiero gdy zespół Koniczynek zrobił zmiany przestał istnieć na boisku. Pierwszego gola w potkaniu zdobył w 66 min. Bartłomiej Pawłowski. Następnie w ciągu trzynastu minut biało-zieloni zdobyli trzy kolejne bramki.

Lechia Gdańsk -Panathinaikos Ateny 4:0 (0:0)
1:0 – Bartłomiej Pawłowski 66′
2:0 – Rafał Janicki 73′
3:0 – Stojan Vranjes 76′
4:0 – Maciej Makuszewski 79′

Składy:

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković, Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski (46′ Piotr Grzelczak), Maciej Makuszewski (86′ Przemysław Frankowski), Bartłomiej Pawłowski, Zaur Sadajew (70′ Adam Buksa).

Panathinaikos Ateny: Stefanos Kotsolis (64′ Alexandros Tampakis) – Panagiotis Spyropoulos (46′ Kostas Triantafyllopoulos), Geogrios Koutroumpis (64′ Christos Bourmpos), David Mendes da Silva (76′ Spyridom Risvanis), Victor Klonaridis (46′ Nikolaos Karglis), Marcus Berg, Zeca, Abdul Ajagun (64′ Adamantios Chouchoumis), Christos Donis (46′ Anastasios Lagos), Mariano Gonzalez, Mladen Petric (64′ Athanasios Ntinas).

Żółte kartki: Zaur Sadajew (Lechia), Abdul Ajagun, Zeca (Panathinaikos).

Czerwona kartka: Nikolaos Karelis (za faul na Thiago Valente).