Legionovia Legionowo wygrywa na swoim boisku

19 lut 2017, 19:10

W ramach 22. kolejki ORLEN Ligi Legionovia Legionowo podejmowała na swoim boisku zespół KSZO Ostrowiec. Gospodynie prowadziły w spotkaniu 2:0, jednak przyjezdnym udało się doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie ponownie dominowały siatkarki Legionovii.

Ostrowiec już na początku zdobył skromną przewagę (3:5). Legionovia doprowadziła do remisu i wyszła na prowadzenie 11:9. Swoją przewagę powiększały w dalszej części partii (19:15) i zmierzały do zakończenia seta na swoją korzyść (21:16). Po asie serwisowym Połeć Legionovia zyskała piłkę setową (24:18). Trzy kolejne akcje padły łupem zawodniczek z Ostrowca (24:21). Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 25:21.

Druga partia, zupełnie inaczej od poprzedniej, rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń (5:1). Zawodniczki KSZO Ostrowiec miały problem z doprowadzeniem do remisu (8:5). Legionovia utrzymywała bezpieczny, trzypunktowy dystans (12:9). Aneta Bączyńska bez problemu obijała ostrowiecki blok (19:15). wysoka skutecznością popisać się mogła Monika Bociek (22:18). Partię zakończył blok na Roksanie Brzósce (25:20).

Kolejny set ponownie zaczął się prowadzeniem siatkarek z Legionowa (5:3). Rywalki próbowały się do nich zbliżyć (7:6), jednak nieskutecznie (14:11). Udało im się to dopiero w końcówce spotkania, głównie za sprawą Eweliny Mikołajewskiej (19:19). Ostrowianki utrzymały wypracowaną przewagę, seta na ich korzyść zakończył pojedynczy blok Brzóski (21:25).

Gospodynie weszły w czwartą odsłonę agresywnie, już na początku wypracowując sobie wysoką przewagę (7:2). Przyjezdnym jednak szybko udało się zyskać kontrolę nad setem (12:14). Gra Legionovii nie była już tak skuteczna jak w poprzednich partiach (16:20). zawodniczki KSZO Ostrowiec wygrały odsłonę 25:17 i tym samym doprowadziły do tie-breaka.

Decydujący set zaczął się korzystniej dla gospodyń (6:2). Ostrowianki nie przypominały siebie z ostatnich dwóch partii, miały problemy z “dogonieniem” przeciwniczek (9:5). W końcówce błyszczała Bociek, to jej atak dał Legionovii pierwszą piłkę meczową (14:9). Swoją szansę na przechodzącej wykorzystała Iza Chojnacka, gospodynie wygrały 15:9.

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec 3:2 (25:21, 25:20, 21:25, 17:25, 15:9)

MVP: Monika Bociek

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Bączyńska, Korabiec

KSZO Ostrowiec:  Brzóska, Polak, Stroiwąs, Ściurka, Kapturska, Soter, Pawlukowska