ME w lekkoatletyce: Kolejne złoto w Amsterdamie! Piotr Małachowski mistrzem Europy!

9 lip 2016, 21:59

Piotr Małachowski po ubiegłorocznym triumfie na mistrzostwach świata w Pekinie, został w sobotę mistrzem Europy w Amsterdamie! To drugi w karierze Małachowskiego triumf w europejskim czempionacie.

Lider tegorocznych tabel konkurs rozpoczął spokojnie, gdyż jego dysk w inauguracyjnej kolejce lądował na 62,73 m. Z każdą kolejną kolejką jego rzuty na stadionie olimpijskim w Amsterdamie były dłuższe, a na prowadzenie wyszedł już po drugim rzucie na odległość 65,96 m.

Złoty medal zawdzięcza rzutowi w czwartej konkursowej kolejce, kiedy osiągnął 67,06 m! Srebrny medal wywalczył Belg Philip Milanov, który w najlepszej kolejce osiągnął 65,71 m. Podium uzupełnił weteran rzutni, 37-letni Estończyk Gerd Kanter, rzucając najdalej w sezonie 65,27 m.

W finałowym konkursie rzutu dyskiem uczestniczył także drugi z Polaków – Robert Urbanek. Brązowy medalista ubiegłorocznych MŚ i ME sprzed dwóch lat tym razem zawiódł i zajął ostatecznie 9. miejsce z wynikiem 62,18 m.