ME w lekkoatletyce: Świetne występy Polaków w przedostatnim dniu

9 lip 2016, 22:04

Kolejny świetny występ polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Piotr Małachowski został mistrzem Europy w rzucie dyskiem. Srebrny medal w konkursie trójskoku wywalczył Karol Hoffman.

O medalach Piotra Małachowskiego i Karola Hoffmana pisaliśmy wcześniej TUTAJ i TUTAJ.

Obie sztafety 4 x 100 metrów awansowały do jutrzejszych finałów. Panie biegnące w składzie: Agata Forkasiewicz, Marika Popowicz-Drapała, Anna Kiełbasińska i Ewa Swoboda zajęły w swoim biegu eliminacyjnym czwarte miejsce. Do finału awansowały z ostatnim czasem. Natomiast panowie zwyciężyli w biegu i bezpośrednio zakwalifikowali się do finału. Biało-czerwoni biegnący w składzie Grzegorz Zimniewicz, Przemysław Słowikowski, Adam Pawłowski i Karol Zalewski zanotowali czwarty rezultat eliminacji.

Emilia Ankiewicz i Joanna Linkiewicz awansowały do finału na dystansie 400 metrów przez płotki. Ankiewicz w swoim biegu półfinałowym zajęła trzecie miejsce. Polka ustanowiła nowy rekord życiowy 56,05 s i do finału awansowała z ósmym czasem. Druga z reprezentantek Polski zwyciężyła w trzecim biegu półfinałowym, przecinając linię mety w czasie 55.74 s.

Znakomity debiut w mistrzostwach Europy zaliczył Damian Czykier. Reprezentant Polski na dystansie 110 metrów przez płotki w biegu eliminacyjnym poprawił rekord życiowy – 13,32 s. W finale zawodnik Podlasia Białystok finiszował na czwartym miejscu, finiszując w czasie 13,40 s. Zwyciężył Francuz Dimitri Bascou (13,25 s.). Srebro wywalczył Węgier Balazs Baji (13,28 s NR), a brąz Wilhem Belocian (13,33 s).

Joanna Jóźwik zajęła szóste miejsce w finale biegu na 800 metrów. Polka uzyskała najlepszy wynik w sezonie – 2:00,57. Mistrzynią Europy została Ukrainka Nataliya Pryshchepa (1:59,70).

Przed ostatnim dniem mistrzostw Polska ma na koncie cztery medale.

źródło: european-athletics.org