Lewandowski ma patent na Wolfsburg! Festiwal bramek Bayernu, dwie Polaka [WIDEO]

10 gru 2016, 17:14

Bayern Monachium rozgromił Vfl Wolfsburg aż 5:0 (2:0). Kolejne dwie bramki strzelił Robert Lewandwoski. W drużynie gości całe spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Goście w ostatnim czasie nie potrafią wygrać spotkania w Bundeslidze i przeżywają poważny kryzys. Ostatni raz trzy punkty zdobyli na początku listopada (3:0 z Freiburgiem). Ekipa Carlo Ancelottiego również miała problemy z regularnym punktowaniem w lidze, ale w ostatnich dwóch meczach wszystko wróciło do normy (3:1 z Mainz, 2:1 z Bayerem Leverkusen).

Bayern od początku spotkania przejął inicjatywę zamykając rywali w swoim polu karnym. Pierwszą groźną akcję przeprowadził duet Lewandowski-Bernat. Polak dobrze wypatrzył wbiegającego w pole karne Hiszpana, ale ten strzelił wprost w wychodzącego Benaglio. W 18. minucie Arjen Robben w swoim stylu zszedł z prawej flanki do środka i atomowym uderzeniem z lewej nogi posłał piłkę do siatki.

Chwilę później było już 2:0. Vidal zdecydował się na próbę z dystansu, a piłka po rykoszecie trafiła wprost pod nogi Lewandowskiego. Polski snajper spokojnie przyjął futbolówkę i pokonał bramkarza. Jakub Błaszczykowski pokazał się tuż przed końcem pierwszej połowy. Polak dobrze dośrodkował do Gerhardta, który uderzył zbyt lekko, by pokonał czujnego Neuera.

Po przerwie gospodarze powiększyli prowadzenie. W 58. minucie Muller uderzył niecelnie, ale Lewandowski zmienił tor lotu piłki i po raz drugi pokonał zaskoczonego bramkarza. 28-letni napastnik ma patent na zespół z Wolfsburga. To jego dwunasty gol w 12 meczach ligowych. W 76. minucie z bliskiej odległości Thomas Muller wpakował piłkę do siatki, a pod koniec spotkania wynik ustalił Costa. W 83. minucie Vieirinha zmienił Jakuba Błaszczykowskiego.

Bayern Monachium – Vfl Wolfsburg 5:0 (2:0)
18′ Robben, 21′, 58′ Lewandowski, 76′ Muller, 86′ Costa