Lievin: Polacy potwierdzają wysoką formę w sezonie halowym

14 lut 2018, 14:55

Polscy lekkoatleci potwierdzili wysoką formę przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Świata w Birmingham. Zwycięstwo odniósł Adam Kszczot, a Anna Kiełbasińska poprawiła halowy rekord Polski. Inni Polacy również pokazali się z dobrej strony.

Na nietypowym dystansie 300 metrów triumfowała Anna Kiełbasińska. Czas 37,02 jest najlepszym rezultatem w historii polskiej lekkoatletyki. Była młodzieżowa Mistrzyni Europy poprawiła o 0,37 sekundy osiągniecie Justyny Święty-Erestic ze Spały sprzed kilku dni.

Bardzo dobrą formę potwierdził Adam Kszczot. Polak wygrał bieg na dystansie 800 metrów. Wynikiem 1.47,12 wyprzedził o dwie setne sekundy Hiszpana Alvaro de Arribę.

Trzecie miejsce na dystansie 800 metrów zajęła Angelika Cichocka. Czas 2.00,70 był o sekundę gorszy od zwyciężczyni biegu, Etiopki Habitam Alemu. Polka tym biegiem wypełniła minimum na zbliżające się Halowe Mistrzostwa Świata. Rezultat, jakim się legitymuje, jest drugim na listach europejskich. Podopieczna Tomasz Lewandowskiego w Birmingham pobiegnie również na 1500 metrów.

Na Mityngu w Lievin mogliśmy obserwować również Remigiusza Olszewskiego. Polak wszedł do finału biegu na 60 metrów z czasem 6.69. Tam pobiegł o 0,02 sekundy wolniej i zajął szóstą lokatę. Sprinterską rywalizację wygrał Brytyjczyk Andrew Fischer, który pokonał dystans w 6.62.

W biegu na 60 metrów przez płotki zaprezentowała się Urszula Bhebhe. Polka w biegu eliminacyjnym zajęła siódmą pozycję z czasem 8.57 i tym samym nie zakwalifikowała się do finału.