Liga ASOBAL: Duży udział Syprzaka w zwycięstwie Barcelony

16 lis 2017, 19:56

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskich rozgrywek Barcelona pokonała na wyjeździe CD Bidasoa Irun 34:25. W uzyskaniu tego zwycięstwa wydatnie pomógł Kamil Syprzak, zdobywając 7 bramek.

W tym sezonie Katalończycy mają komplet zwycięstw, z którymi przewodzą na czele tabeli ligi. W Irun wynik spotkania rozstrzygnęli w drugiej części gry, bowiem pierwsza była wyrównana.

Początkowo na prowadzenie wyszła Bidasoa (2:1), ale po 25 minutach Barcelona uciekła rywalom na cztery bramki (10:6), mimo dobrej postawy w bramce Xoana Ledo. Przed przerwą gospodarze zdążyli jeszcze rzucić kontaktową bramkę.

W drugiej połowie podopieczni Xaviera Pascuala podwyższyli prowadzenie do dziewięciu bramek, które utrzymali już do końca meczu. Kamil Syprzak oddając siedem celnych spośród ośmiu rzutów, został najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Bidasoa Irun – FC Barcelona 25:34 (11:12)

Bidasoa Irun: Xoan Ledo, Asier Zubiria, Jon Imanol Vázquez 1, Eduard Nonó 3, Odriozola 7, Ivan Popovic, Mikel Redondo, Borja Lancina 5, Adrián Crowley, Iago Muiña, Leo Renaud-David 5, Rodrigo Salinas 2, Iñaki Cavero, Iker Serrano 2.

Barcelona: Ristovski, Gonzalo Pérez de Vargas, Sorhaindo 2, Ariño 3, N’Guessan, Dika Mem 3, Pálmarsson 3, Aleix Gómez, Víctor Tomàs 2, Valero Rivera 3, Alexis Borges 1, Viran Morros 2, Yanis Lenne 1, Jallouz 4, Entrerríos 3, Syprzak 7.