Liga Europy: Anderlecht ratuje awans w ostatniej minucie! Teodorczyk poza kadrą

23 lut 2017, 21:21

Anderlecht przegrał 1:3 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy z Zenitem Petersburg, ale dzięki bramce w 90. minucie meczu zdołał awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Łukasz Teodorczyk z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową.

Popularne “Fiołki” w pierwszym meczu z rosyjską drużyną pewnie tryumfowały 2:0 i były jedną nogą w kolejne fazie rozgrywek. Niestety ta pewność siebie ich zgubiła i na spotkanie z Zenitem nie wyszli w pełni skoncentrowani. Belgowie na stadionie w Petersburgu popełniali wiele błędów w defensywie, a sami nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy.

W 24. minucie Giuliano pokonał golkipera przyjezdnych odrabiając jedną bramkę straty. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 72. minuty kiedy to Dzyuba strzelając gola na 2:0 wyrównał wynik dwumeczu. Sześć minut później Brazylijczyk znów wpisał się na listę strzelców i to “Fiołki” musiały odrabiać straty.

Dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Thelin pokonał Lodygina dając awans swojej drużynie.

Łukasz Teodorczyk z powodu kontuzji, o której pisaliśmy TUTAJ znalazł się poza kadrą meczową.