Liga Europy: Polscy pomocnicy na remis

2 lis 2017, 21:25

W spotkaniach 4. kolejki grupy C Ligi Europy zarówno Ludogorec jak i Hoffenheim zremisowały swoje spotkania 1:1.

Pojedynek na Ludogorec Arena był spotkaniem pomiędzy liderem, a wiceliderem grupy. W pierwszym składzie gospodarzy od pierwszej minuty zagrał Jacek Góralski. Pierwsza część pojedynku w Razgradzie zdecydowanie należała do drużyny Polaka. Bułgarzy kompletnie zdominowali swoich rywali, jednak nic z tej przewagi nie wynikało gdyż żadnej z okazji napastnicy nie potrafili zamienić na gola. Druga połowa meczu była już zupełnie inna. Goście z Portugalii zaczęli dochodzić do głosu i raz po raz nękali defensywę rywali. Jednak jako pierwsi gola zdobyli gospodarze, kiedy to w 68. minucie bramkarza pokonał Marcelinho. Braga zdołała wyrównać dopiero w 83. minucie, a gola na wagę remisu zdobył Fransergio.

Ludogorec 1:1 Braga

O sporym pechu może mówić niemieckie Hoffenheim które straciło prowadzenie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej gola który dawał komplet punktów w 47. minucie zdobył Grillitsch. Z kolei trafienie wyrównujące tureckiego Basaksehiru było autorstwa Viscy. Eugen Polański cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Basaksehir 1:1 Hohhenheim