I Liga: Gospodarze górą w niedzielnych meczach, goście bez gola

25 wrz 2016, 20:54

Dzisiejszego wieczora rozegrano dwa mecze w ramach 10. kolejki I ligi. W obu spotkaniach komplet punktów trafił w ręce gospodarzy, czyli GKS-u Katowice oraz Bytovii Bytów.

Katowiczanie mierzyli się przy Bukowej ze Stalą Mielec. Beniaminek słabo radzi sobie po długo wyczekiwanym awansie na zaplecze Ekstraklasy. Podopieczni Janusza Białka licząc także dzisiejszą porażkę, w 10 spotkaniach wywalczyli zaledwie 5 punktów i znajdują się obecnie na samym dnie tabeli.

GKS błyskawicznie objął prowadzenie. Już w 3. minucie Grzegorz Goncerz pokonał Marka Kozioła i wyprowadził swój klub na prowadzenie. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym meczu i dzięki zwycięstwu, klub z Katowic wskoczył na ligowe podium, plasując się z 19 punktami na trzecim miejscu. Lepszy dorobek w tym sezonie ma tylko Zagłębie Sosnowiec, natomiast Chojniczanka Chojnice również uzbierała 19 “oczek”.

I liga – 10. kolejka
GKS Katowice – Stal Mielec 1:0 (1:0)
Goncerz 3

Uskrzydlona historycznym awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski Bytovia Bytów podejmowała u siebie natomiast inną walczącą o utrzymanie ekipę – MKS Kluczbork. Worek z bramkami otworzył się dopiero po przerwie. W 55. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jakub Serafin. Kwadrans później wynik podwyższył Jakub Bąk, tym samym ustalając końcowy rezultat na 2:0.

Bytowianie awansowali na 6. miejsce w ligowej stawce, natomiast drużyna z Kluczborka nadal nie wydostała się ze strefy spadkowej, na swoim koncie mając tylko 8 punktów.

Bytovia Bytów – MKS Kluczbork 2:0 (0:0)