I liga hokeja na trawie: Kolejne zwycięstwo Grunwaldu Poznań. Zacięty mecz w Gnieźnie

9 kwi 2017, 17:36

WKS Grunwald Poznań pokonał 9:1 Pomorzanina Toruń w hicie 4. kolejki grupy mistrzowskiej I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Natomiast w Gnieźnie miejscowy Start przegrał po serii karnych zagrywek z AZS-em AWF Poznań.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie na własnym boisku z drużyną AZS AWF Poznań zespół Pomorzanina Toruń przyjechała do Poznania, gdzie na stadionie przy ulicy Promienistej 27 mierzyła się z liderem grupy mistrzowskiej Grunwaldem Poznań. Mecz zdominowali gospodarze, którzy po pierwszej połowie prowadzili 4:1. W drugiej dołożyli kolejnych pięć trafień i ostatecznie zwyciężyli 9:1. Trzy bramki dla lidera rozgrywek zdobył Artur Mikuła. Po dwa trafienia zanotowali Majchrzak i Marcinkowski, a po jednym Bratkowski i Kasprzyk. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Stretovych.

Czwarta drużyna w tabeli grupy mistrzowskiej Start 1954 Gniezno podejmował trzecią drużynę obecnych rozgrywek AZS AWF Poznań. Wynik spotkania w 11. minucie otworzył Grotowski. Czternaście minut później wyrównał Patryk Pawlak. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze ponownie objęli prowadzenie, dzięki drugiemu trafieniu Grotowskiego. W 51. minucie wyrównał Gumny. Od tego momentu do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie o wszystkim zdecydowały karne zagrywki, w których lepsi okazali się goście, wygrywając 4:1.

Czwartą porażkę w grupie mistrzowskiej zanotowała Politechnika Poznańska. W dzisiejszym spotkaniu drużyna z Poznania uległa na własnym boisku LKS Gąsawa. Gospodarze objęli prowadzenie w 43. minucie po trafieniu Roberta Gruszczyńskiego. W 49. minucie wyrównał Wrzesiński, a dziesięć minut później Substytuk ustali wynik spotkania na 2:1 dla LKS-u Gąsawa.

Pierwszy przegrany mecz w grupie spadkowej zaliczyła Polonia Środa Wielkopolska, która przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań. W 7. minucie Warta objęła prowadzenie, dzięki bramce Tomasza Wachowiaka. W 29. minucie wynik podwyższył Michał Wachowiak. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy trafienie dla gości zaliczył Wichłacz. W 40 minucie do remisu doprowadził Kubiak. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 50 minucie trafił Lange, a  69. wynik spotkania na 4:2 ustalił Grochal. Dla Warty Poznań jest to pierwsze zwycięstwo po podziale na grupy mistrzowską i spadkową.

W drugim meczu grupy spadkowej Stella Gniezno podejmowała LKS Rogowo. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. Bramkę dla zespołu z Gniezna zdobył Lewartowski. W drugiej części spotkania zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście z Rogowa. Już w pierwszej minucie wyrównał Bratkowski. Natomiast w 60. trafił Koperski i LKS objął prowadzenie 2:1. W ciągu kolejnych trzech minut dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Pluta i goście prowadzili już 4:1. Gospodarze byli wstanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem LKS Rogowo 4:2.