Liga Mistrzów: Zenit Kazań ponownie wygrywa Ligę Mistrzów!

17 kwi 2016, 20:24

Z dniem dzisiejszym zakończył się turniej Final Four Ligi Mistrzów, którego Polska była gospodarzem po raz piąty. W tym roku złoty medal zdobył Zenit Kazań, srebro natomiast Trentino Volley. W tak zwanym “małym finale” brąz wywalczyła drużyna Cucine Luba Banca Marche Civitanova pokonując Asseco Resovię Rzeszów 3:2.

Finałowe spotkanie zostało rozegrane pomiędzy Zenitem Kazań i Trentino Volley. Po wyrównanej walce pierwszy set padł łupem włoskiego zespołu (23:25). Podobnym wynikiem zakończyła się druga odsłona (22:25), którą również wygrało Trentino. Trzeci set zaś był zupełnym przeciwieństwem poprzednich, Mistrz Rosji wygrał z dużą przewagą (25:17). Czwarta partia grana była na przewagi, ostatecznie zwyciężył ją Zenit (27:25). Tie-break, po zaciętej walce został wygrany przez zeszłorocznego triumfatora Ligi Mistrzów (15:13).

Warto podsumować krótko udział polskich drużyn w tegorocznym turnieju. Pierwszym zespołem, który pożegnał się z Ligą Mistrzów był Lotos Trefl Gdańsk. Wicemistrzowie kraju trafili do grupy F, gdzie ich rywalami byli Parmareggio Modena, ACH Volley Lublana i Vojvodina Nowy Sad. Z grupy wyszli na drugim miejscu a w półfinałach fazy playoff spotkali się z Zenitem Kazań. Rosyjska drużyna zwyciężyła w obu spotkaniach, tym samym kończąc sen Lotosu Trefla o Lidze Mistrzów.

Tuż przed Final Four z turnieju odpadła PGE Skra Bełchatów. Zespół otrzymał dziką kartę i trafił do grupy F z Cucine Lube Banca Marche Civitanova, Knack Roeselare i Dukla Liberec. Rywalizację w fazie głównej Skra zakończyła, podobnie jak Lotos Trefl, na drugim miejscu. Półfinał fazy playoff rozegrała z tureckim Ziraat Bankasi. Wygrywając dwa sety w drugim spotkaniu Bełchatowianie zapewnili sobie udział w finale playoff. Tam trafili na Zenit Kazań. Pomimo wygranej 3:2 w pierwszym meczu, nie powtórzyli sukcesu podczas spotkania w Łodzi i musieli pożegnać się z Ligą Mistrzów.

Asseco Resovia Rzeszów była w grupie G z #Dragons Lugano, Tomis Konstanta i Volley ASSE-LENNIK. W całej fazie grupowej polski zespół przegrał tylko jednego seta a jako organizatorzy Final Four nie musieli rozgrywać kolejnych spotkań. W pierwszym spotkaniu zostali pokonani przez Zenit Kazań 1:3. Szansa na brązowy medal została odebrana przez włoski zespół Cucine Lube Bana Marche Civitanova.