Liga Mistrzów: Dramat w Płocku! Sędziowie nie uznali zwycięskiej bramki

19 lis 2017, 20:27

Wisła Płock w podstawowych 60 minutach zremisowała 25:25 z IFK Kristianstad. Po tym czasie z rzutu wolnego bezpośrednio  rzucił Jose de Toledo i zdobył bramkę, której sędziowie nie uznali.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Szwedzi od prowadzenia 4:2 po bramce Sorensena. Wynik Nafciarzom ratował swoimi akcjami de Toledo, a wyrównał Nemanja Obradović (4:4). Zespół z Kristianstad nie odskakiwał na więcej niż jedną bramkę, a w 22 minucie podopieczni Piotra Przybeckiego objęli pierwsze prowadzenie. Po dobrym wyprowadzeniu przez Marko Tarabochię piłkę w siatce umieścił Dan Emil Racotea (11:10).

Przed przerwą świetnie z drugiej linii zaatakował Sime Ivić i Wisła znów prowadziła, ale bramką na remis zdążył odpowiedzieć Olafur Gudmundsson (13:13).

Po przerwie Wiślacy wykorzystali kary dwuminutowe w szeregach szwedzkiej ekipy i zdołali osiągnąć dwubramkowe prowadzenie po dobrym wejściu Gilberto Duarte (17:15). Kiedy wydawało się, że odskoczą rywalom na kilka bramek, zatracili swoją skuteczność w ataku. Piłkarze Oli Lindgrena wykorzystali tą słabość, wygrywając dziesięciominutowy fragment meczu 8:1 (23:18).

Na szczęście ostatnie kilka minut należało do Nafciarzy, którzy zebrali się w sobie i odrobili straty. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Michał Daszek z kontrataku. Później on i koledzy solidnie popracowali w obronie i na minutę przed końcem de Toledo z lewego rozegrania zdobył bramkę na remis (25:25). Piłkę na zwycięstwo mieli mistrzowie Szwecji, ale w bramce świetnie spisał się Adam Borbely.

W ostatnich 15 sekundach kibice w Orlen arenie na stojąco oglądali, jak ich ulubieńcy bez pomysłu próbowali zaatakować bramkę Kappelina. Czas minął, a z rzutu wolnego bezpośrednio rzucił de Toledo. Piłka minęła linię bramkową, ale sędziowie przerwali radość gospodarzy nie uznając bramki. Ich zdaniem brazylijski rozgrywający w niedozwolony sposób oderwał drugą stopę w momencie oddania rzutu. W taki sposób wicemistrzom Polski wymknęło się z rąk pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Orlen Wisła Płock – IFK Kristianstad 25:25 (13:13)

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski, Wichary – Daszek, de Toledo, Duarte, T. Gębala, M. Gębala, Ghionea, Ivić, Krajewski, Mihić, Obradović, Racotea, Tarabochia, Żabić. Trener: Piotr Przybecki.

IFK Kristianstad: Larsson, Kappelin – Lipovac, Arnarsson, Henningsson, Sorensen, Lagergren, Larsson, Gudmundsson, Hallen, Freiman, Persson, Chrintz, Jonsson, Eriksen. Trener: Ola Lindgren.

Sędziowie: Bojan Lah, David Skok (Słowacja)