Liga Mistrzów: Potknięcie Barcelony Kamila Syprzaka w Segedynie

19 lis 2017, 21:57

W niedzielnym hicie 8. kolejki piłkarze Barcelony sensacyjnie przegrali z Pickiem Szeged (28:31) po raz pierwszy od 13 lat. Wisła Płock mimo domowego remisu opuściła ostatnie miejsce w grupie A.

Od początku można było śledzić wyrównane zawody, bowiem w pierwszej połowie wicemistrzowie Węgier prowadzili różnicą nie większą niż dwie bramki. Po przerwie Dika Mem zdobył kontaktową bramkę (15:16). Kilka minut później podopieczni Xaviera Pascuala wyszli na jedyne prowadzenie w meczu (20:18).

W końcowej fazie meczu trwała zacięta walka o zwycięstwa, gdyż Pick po akcji Dimitrija Żytnikowa prowadził trzema bramkami (ogółem dwa gole byłego zawodnika Wisły Płock). Dystans bramkowy już się nie zmniejszył, a kiedy rzut z siódmego metra Valero Rivery wylądował na poprzeczce, zwycięzca był już znany (30:27). Kamil Syprzak zdobył jedną bramkę dla mistrza Hiszpanii.

Potknięcie Barcy wykorzystało Nantes, które zwyciężyło z Zagrzebiem i kosztem Dumy Katalonii awansowało na trzecie miejsce w grupie A (11 punktów). Wynik francuskiej drużyny jest pomyślny dla Wisły Płock rywalizującej o awans z PPD Zagrzeb. Po remisie w Orlen arenie Nafciarze wyprzedzili zagrzebian w tabeli.