Liga Mistrzów: Remis Motoru Rombla i Paczkowskiego

14 paź 2017, 20:15

W sobotę Liga Mistrzów gościła również w halach Stambułu i Czechowa. Nas interesowały wydarzenia z tej pierwszej, ze względu na nasz duet eksportowy Rombel – Paczkowski, który zremisował z drużyną ze Stambułu 28:28.

Piłkarze Patryka Rombla udanie rozpoczęli zmagania w rozgrywkach, od dwóch zwycięstw z Czechowskimi i Metalurgiem. Następnie przyszła porażka z silnym francuskim Montpellier oraz remis ze Sportingiem Lizbona. Dziś podobny wynik padł w starciu z Besiktasem, który przez cały mecz gonił wynik. Motor Zaporoże prowadził nawet sześcioma trafieniami, ale pod koniec meczu rywale doprowadzili do remisu (26:26). Szczególnie duży wkład w wyrwanie punktu miał Nemanja Pribak, zdobywca trzynastu bramek. Mimo utraconej szansy na zwycięstwo jest to pozytywny scenariusz dla trenera Rombla, którego drużyna znajduje się na drugim miejscu w tabeli grupy D, za Montpellier, ale utrzymuje przewagę punktu nad trzecim Besiktasem (5 pkt)

Po stronie Motoru udane zawody zaliczył Paweł Paczkowski. Polski rozgrywający czterokrotnie znalazł drogę do bramki przeciwnika.

Besiktas Stambuł – Motor Zaporoże 28:28 (14:17)

W tej samej grupie kolejną porażkę zaliczyły Czechowskie Niedźwiedzie, notujące póki co nieudany początek sezonu. Do przerwy prowadziły wyrównaną walkę z Metalurgiem (15:15), ale po przerwie piłkarze z Rosji opadli z sił i uznali wyższość rywala ze Skopje. Metalurg znajduję się na czwartej pozycji z taką samą ilością punktów, co Besiktas.

Czechowskie Niedźwiedzie – Metalurg Skopje 26:32 (15:15)