Liga Mistrzyń: Kolejna wygrana polskiego zespołu !

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:11
29 paź 2015, 15:34

Kolejne zwycięstwo polskiej ekipy w Lidze Mistrzyń ! Zawodniczki Impelu Wrocław pokonały na wyjeździe zespół Telema Baku. To druga wygrana polskiej drużyny w Lidze Mistrzyń !

Wrocławianki dobrze rozpoczęły pierwszą partię spotkania. Dobra seria na zagrywce Katarzyny Skowrońskiej- Dolaty dała nam prowadzenie 11:7. Dobre obrony, a co za tym idzie, możliwość gry w kontrze, którą drużyna Impelu Wrocław doskonale wykorzystała tylko powiększała przewagę polskiej drużyny. Dobra postawa utrzymywała się do końca partii, którą wrocławianki wygrały

Polska ekipa w dobrym stylu weszła w drugą część spotkania. Wykorzystany atak na kontrze Skowrońskiej- Dolaty i skuteczny blok Agnieszki Kąkolewskiej zmusiły trenera Telemu Baku, Zorana Gajicia, do wzięcia czasu, ponieważ drużyna Impelu uciekła już na trzy oczka (3:0). Na pierwszą przerwę techniczną schodziłyśmy z przewagą sześciu punktów (8:2). Rozbite zawodniczki ze stolicy Azerbejdżanu pozwoliły nam powiększać swoją przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wyniosła aż dziesięć punktów ! (16:6) Dobra passa drużyny z Wrocławia pozwoliła w bardzo szybkim czasie zakończyć drugiego seta wynikiem 25:12.

Trzeci set zaczął układać się już nie po naszej myśli. Na pierwszej przerwie technicznej worcławianki schodziły ze stratą jednego oczka (7:8). Imprel Wrocław bazował na atakach Katarzyny Skowrońskiej- Dolaty, a przewaga drużyny z Baku wciąż rosła. W końcówce spotkania polski zespół przegrywał już 21:24, jednak świetna seria na zagrywce Mileny Radeckiej i doskonałe bloki Agnieszki Kąkolewskiej dały nam wygraną również w trzeciej partii 26:24!

Impel Wrocław 3:0 Telem Baku (25:15; 25:12; 26:24)