Liga Mistrzyń: Porażka Dąbrowy Górniczej

25 sty 2017, 22:28

W 3. kolejce zmagań Ligi Mistrzyń Tauron MKS Dąbrowa Górnicza podejmował na swoim boisku wicemistrzynie Turcji – Fenerbahce Stambuł. Polki nie były faworytkami spotkania. Turczynki zwyciężyły 3:1.

Po bloku na Helenie Horce rywalki zyskały dwa “oczka” przewagi (1:3). Z taką różnicą schodziły na pierwszą przerwę techniczną (6:8). Dąbrowianki doprowadziły do remisu (9:9) i wyszły na prowadzenie (10:9). Lepsza gra po stronie przyjezdnych pozwoliła im po raz kolejny na zyskanie przewagi (14:16). Zapowiadała się ciekawa końcówka (22:22). Dwa kolejne akcje zgarnęły zawodniczkę Stambułu i zyskały pierwszą piłkę setową (22:24). Wygrały do 23.

Przyjezdne szybko osiągnęły przewagę (4:8). Już za chwilę wynik wynik wnosił 4:10. W dalszym ciągu utrzymywały prowadzenie i na drugiej przerwie osiągnęły siedmiopunktową przewagę (9:16). Drużyna Ferenbace Stambuł zmierzała do zakończenia partii na swoją korzyść (11:19). Polki zdołały odrobić sporą część strat, jednak to nie przeszkodziło rywalkom w odniesieniu zwycięstwa w drugim secie (19:25).

Już na początku trzeciej odsłony turczynki zyskały przewagę (2:5), którą utrzymywały (6:11). Dąbrowianki odrobiły część strat w secie (11:13) i zbliżyły się na punkt (13:14). Za moment na tablicy widniał remis i na drugą przerwę techniczną polki schodziły z prowadzeniem 16:15. Walka toczyła się punkt za punkt (19:19). Tauron zyskał dwupunktowe prowadzenie (21:19), które od razu stracił (21:21). Kolejna pomyłka po stronie gości i pierwsza piłka setowa dla dąbrowianek (24:21). Ostatecznie wygrały 25:22.

Podobnie jak w poprzedniej partii turczynki wyszły na prowadzenie 2:5. Dotknięcie siatki prześladowało oba zespoły. Przewaga gości wciąż rosła (2:7). Czuły się coraz pewniej (6:14). Kolejne błędy ze strony polskiej drużyny (6:16). Spotkanie zmierzało ku końcowi (11:20). Piłka meczowa dla gości przy stanie 24:14 i w ten sposób wygrywają cały mecz.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Ferenbahce SK Stambuł 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 14:25)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Paszek, Weiss, Gajszczyk, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk, Castiglione, Ciesiulewicz, Drabek, Dziękiewicz

Ferenbahce SK Stambuł: Babat, Yeon-Koung, Dilik, Pereira, Erdem Dundar, Balkestein, Yilmaz, Avci, Uslupehlivan, Tomkom, Ismailloglu, Dalberer