Liga Mistrzyń: Rywalki z Włoch za silne dla Chemika Police

25 sty 2017, 20:31

W ramach fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika Police podejmowały włoski zespół, Imoco Volley Conegliano. Rywalki okazały się zbyt mocne, policzanki przegrały spotkanie w tie-breaku.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla siatkarek Chemika Police (0:4). Gospodyniom udało się “dogonić” rywalki, jednak nadal miały dwa punkty straty (5:7). Niedługo potem wynik wyrównał się (9:9), jednak zawodniczki Imoco Volley ponownie wypracowały przewagę (15:19). Policzanki już do końca partii nie były w stanie doprowadzić do wyrównania i musiały uznać wyższość przeciwniczek (18:25).

Początek drugiej partii był wyrównany (3:3). W końcu gospodynie wysunęły się na dwupunkowe prowadzenie (7:5). To był dobry mecz Malwiny Smarzek, atakująca pokazywała się z najlepszej strony zamieniając każda posłaną do niej piłkę w punkt (17:12). Do wysokiej skuteczności w ataku dołożyła również pojedynczy blok (20:13). Policzanki bez problemów wygrały tego seta 25:14.

Kolejną odsłonę rozpoczął skuteczny atak Velijković (1:1). Siatkarki z Włoch szybko wysunęły się na prowadzenie (5:7), jednak policzankom udało się je “dogonić”, a następnie uzyskać czteropunktowe prowadzenie (12:8). Przyjezdne nie były w stanie zrobić przejścia a przewaga gospodyń powiększała się (17:8). Kolejny punkt zawodniczki Imoco Volley zdobyły dopiero przy stanie 22:9! Set zakończył się wynikiem 25:12.

Początek czwartej partii był bardzo podobny do poprzedniej (3:4). Wynik wyrównał się (7:7) i przez pewien czas zespoły grały punkt za punkt. Ostatecznie to przyjezdnym udało się “odskoczyć” (11:16). Pomimo wielkich starań policzankom nie udawało się odrobić strat punktowych (13:18). Popełniały dużo błędów, co spowodowało, że przegrały czwartą partię 14:25.

Tie-break rozpoczął się od gry punkt za punkt (2:2), jednak niedługo potem siatkarki Imoco Volley zdobyły przewagę (2:5). Policzanki miały duży problem ze zdobyciem punktu, różnica między zespołami powiększała się (3:8). W końcu gospodynie zbliżyły się do rywalek na jeden punkt (8:9), niestety zawodniczki z Włoch ponownie wyszły na prowadzenie (10:13). Piąty set zakończył się, nieszczęśliwie dla gospodyń, wynikiem 11:15.

Chemik Police – Imoco Volley Conegliano 2:3 (18:25, 25:14, 25:12, 14:25, 11:15)

Chemik Police: Wołosz, Werblińska, Smarzek, Gajgał-Anioł, Veljković, Zaroślińska, Krzos, Bełcik, Blagojević, Jagieło, Montano

Imoco Volley Conegliano: Malinov, Bricio Ramos, Fawcett, Folie, De Kruijf, Ortolani, de Gennaro, Cella, Costagrande, Barazza