Liga Mistrzyń: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza awansuje do kolejnego etapu eliminacji!

5 lis 2016, 18:56

Dzisiaj, tj 5 listopada rozegrano spotkanie rewanżowe miedzy Tauronem MKS Dąbrową Górniczą a Maccabi XT Hajfa. Do awansu do kolejnej rundy eliminacji do fazy grupowej dąbrowiankom potrzebne był wygrane dwa sety. Gospodynie wygrały całe spotkanie 3:0. Ich rywalem w następnym etapie eliminacji będzie zwycięska drużyna z pary Agel Prościejów – Linamar Bekescsabai RSE.

Dąbrowianki prowadziły od samego rozpoczęcia pierwszego seta (10:8). Bardzo dobrze czuły się na zagrywce, zdobyły w tym elemencie kilka punktów, ich mocne serwisy był trudne do przyjęcia (18:12). W końcówce seta siatkarki Maccabi XT Hajfa zmniejszyły róźnicę punktową do dwóch “oczek” (23:21). Na szczęście dąbrowianki wytrzymały presję i wygrały partię 25:21.

Drugi set był juz zdecydowanie bardziej wyrównany (4:4). Na szczęście zawodniczkom MKS-u udało się wyjść na prowadzenie (10:7), w pewnym momencie wynosiło już pięć punktów (18:13). Daria Paszek zdobyła ważny dla jej zespołu punkt, bezpośrednio z zagrwki (23:19). Partia zakończyła się atakiem Kamili Ganszczyk z piłki przechodzącej (25:19). Wygrana w tym secie dała dąbrowiankom pewny awans do kolejnej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

W trzecim secie na boisku pojawiły się rezerwowe MKS-u. Bardzo dobrze prowadził spotkanie, prowadząc przez cały czas trzeciego seta (17:11). Widać było, że są pewne wygranej – nic dziwnego, wynik bardzo im sprzyjał (23:17). W końcówce rywalki starały się je dogonić, jednak nieskutecznie. Tauron MKS wygrał trzeciego seta 25:20.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Maccabi XT Hajfa 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Castiglione, Horka, Ganszczyk, Sobolska, Scoot, Paszek, Lemańczyk

Maccabi XT Hajfa:Gluck, Peham, Dowgopoliuk, Cwetkowa, Galperina, Kiriczenko, Raviv