I liga: Pewne zwycięstwa gospodarzy

23 lis 2016, 19:48

W dwóch meczach 18. kolejki piłkarskiej I ligi GKS Tychy rozbił na własnym stadionie 3:0 borykające się z kryzysem Zagłębiem Sosnowiec, z kolei Pogoń Siedlce pokonała 1:0 Stal Mielec.

W Tychach miejscowy GKS rozbił grające od momentu rozstania się z drużyną Jacka Magierą coraz słabiej 3:0. Strzelanie gospodarze rozpoczęli już w 7. minucie za sprawą Tomasza Boczka. Jeszcze przed przerwą, bo w 40. minucie wynik podwyższył Maciej Mańka i stało się jasne, że Zagłębie dozna kolejnej porażki. W przekonaniu utwierdził wszystkich Mateusz Mączyński ustalając w 65. minucie wynik spotkania.

W tabeli I ligi GKS Tychy odniósł pierwsze zwycięstwo od siedmiu meczów i jest przedostatni. Zagłębie z 30 punktami jest trzecie.

W Siedlcach miejscowa Pogoń nie bez problemów uporała się ze Stalą Mielec. Gospodarze zwyciężyli 1:0, a bohaterem został Michał Bajdur, który uszczęśliwił kibiców już w 13. minucie meczu.

W tabeli Pogoń dzięki zwycięstwu awansowała już na 4. miejsce, z kolei Stal Mielec ma 20 “oczek” i jest tuż na strefą spadkową, na 14. pozycji.I l