Ligue 1: Pewne zwycięstwo Monaco, zespół Glika coraz bliżej mistrzostwa!

6 maj 2017, 22:31

AS Monaco, mimo kilku istotnych zmian w wyjściowym składzie, 3:0 pokonało Nancy w 36. kolejce Ligue 1. Tym samym drużynę Glika od mistrzostwa dzieli jedno ligowe zwycięstwo.

W sobotni wieczór na Stade Marcel Picot w Tomblaine AS Nancy podejmowało liderujące w tabeli AS Monaco. Przyjezdni na to spotkanie nie wystawili pierwszego garnituru, na ławce rezerwowych zasiedli między innymi Bakayoko i Mbappe. Od pierwszej minuty oglądaliśmy reprezentanta Polski Kamila Glika.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Monaco, które już w 3. minucie objęło prowadzenie. Germain posłał mierzone dośrodkowanie z prawej flanki, obrońca gospodarzy Tomas Badila niefortunnie przeciął centrę i piłka zatrzepotała w siatce. W tej sytuacji błąd popełnił również bramkarz Nancy, który był źle ustawiony i nie zdążył z reakcją. Monaco grało wyjątkowo ekonomicznie, nie narzucając wysokiego tempa gry, a i tak do przerwy zdołało wypracować dwubramkowe prowadzenie. W 40. minucie goście wyszli z kontrą, Lemar posłał kapitalną piłkę z lewego skrzydła do Silvy, który głową umieścił ją w bramce.

W drugiej połowie aktywniejszą stroną byli zawodnicy Nancy, którzy kilka razy w ciągu pierwszego kwadransa poważnie zagrozili bramce Subasicia, ale z czasem gra się uspokoiła i na murawie wiało nudą. Monaco kontrolowało tempo i przebieg boiskowych wydarzeń, jednocześnie oszczędzając siły na rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów. W 82. minucie na placu gry zameldował się Mbappe i szybko zaznaczył swoją obecność. Chwilę po wejściu huknął z ostrego kąta, trafiając w słupek, a następnie w 86. minucie zanotował asystę. 18-letni napastnik posłał płaską piłkę do wbiegającego Lemara, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

Dzięki temu zwycięstwu Monaco jest o krok od zdobycia upragnionego mistrzostwa Francji. Podopieczni Leonardo Jardima mają na swoim koncie 86 punktów, o trzy więcej niż również zwycięskie dziś Paris Saint-Germain. Jeśli w przyszłą niedzielę Monaco zdobędzie komplet punktów starciu z Lille, nawet przy równoczesnej wygranej PSG, będzie mogło świętować tytuł mistrzowski.

AS Nancy 0:3 (0:2) AS Monaco

Bramki: Badila 3′ (sam.), Silva 40′, Lemar 86′