Ligue 1: Skromne zwycięstwo Bordeaux, remis Rennes. Grosicki i Lewczuk na boisku

21 sty 2017, 21:59

Kamil Grosicki i Igor Lewczuk rozegrali spotkania w barwach swoich drużyn w 21. kolejce Ligue 1. Rennes zremisowało na wyjeździe z Guingamp 1:1, a Bordeaux skromnie pokonało Toulouse 1:0.

Kamil Grosicki zagrał świetne spotkanie, ale to Guingamp jako pierwsze wyszło na prowadzenie. W 39. minucie Moustapha Diallo urwał się obrońcom i z bliskiej odległości uderzył głową po dograniu Marcala. Na początku drugiej połowy Rennes wyrównało. Yoann Gourcuff spektakularnym strzałem trafił w samo okienko nie dając szans bramkarzowi. W 67. minucie zwycięstwo gościom mógł zapewnić Grosicki, ale jego próba z dystansu minimalnie minęła słupek, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Guingamp – Rennes 1:1 (1:0)
39′ Dialoo, 47′ Gourcuff

Bordeaux świetnie zaczęło mecz błyskawicznie strzelając bramkę. W pierwszym sekundach spotkania Valentin Vada otrzymał piłkę w pole karne i silnym wolejem dał prowadzenie gospodarzom. W 43. minucie Yann Bodiger brutalnie sfaulował Valentina Vadę, za co sędzia pokazał czerwoną kartkę. Kwadrans przed końcem meczu mogło być 2:0, ale Malcom nie dał rady pokonać Lafonta z rzutu karnego. Całe spotkanie na obronie Bordeaux rozegrał Igor Lewczuk zaliczając kolejne czyste konto

Bordeaux – Toulouse 1:0 (1:0)