ŁKS Commercecon Łodź górą

27 lut 2017, 19:36

W ostatnim spotkaniu 22. kolejki ORLEN Ligi ŁĶS Commercecon Łódź podejmował w miejscowej Atlas Arenie zespół z LegionowaChoć łodzianki wygrały w trzech partiach spotkanie mogło się podobać.

Od stanu 3:3 łodzianki przejęły inicjatywe w spotkaniu (11:6). Z biegiem seta zwiększyły swoją przewagę (14:7). Prowadzenie wynosiło już 20:11. ŁKS spokojnie zmierzał do zakończenia seta (21:12). Ostatecznie łodzianki wygrały do 15.

Drugi set rozpoczął się od bloku ekipy z Legionowa (0:1). Łodzianki zdobyły dwupunktową przewagę  (5:3). Po zamieszaniu pod siatką, przejezdne doprowadziły do remisu (5:5). Za nie długą chwilę gospodynie zdobyły serię punktową (10:5). Legionovia powoli odrabiała straty (10:13) i doprowadziła do remisu  (16:16). Dwie kolejne akcje zapisały się na koncie ŁKS-u (16:18). W decydującej części partii przyjezdne doprowadziły do remisu (22:22). Pierwsza piłka setowa nie została wykorzystana przez łodzianki. Partia musiała rozstrzygnąć się na przewagi  (24:24). Po bardzo długiej akcji zakończonej atakiem Kowalińskiej, Commercecon odniósł zwycięstwo  27:25.

Na początku trzeciej partii zawodniczki z Legionowa zdobyły dwa punkty przewagi (3:5). Łodzianki doprowadziły do remisu 6:6 i wyszły na prowadzenie (11:7). W dalszej części seta wciąż utrzymywały wyrobioną przewagę  (14:10). Chodź przyjezdne zbliżyli się na punkt  (14:13), kolejne pięć akcji wygrały łodzianki  (19:13). Spotkanie dużymi krokami zbliżało się do końca (22:17). Choć goście obronili trzy pilki meczowe to w trzeciej partii gospodynie zwyciężyły do 23.

ŁKS Commercecon Łódź – Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 27:25, 25:23)

MVP: Izabela Kowalińska

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Oleksy, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Wołoszyn, Stras

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Bączyńska, Korabiec