ŁKS Commercecon Łódź zwycięża “u siebie”

29 lis 2017, 20:20

W meczu 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź podejmował KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Przyjezdne nie dały rady “urwać” rywalkom ani jednego punktu, chociaż tie-break był już na wyciągnięcie dłoni.

Gospodynie pewnie rozpoczęły spotkanie (3:0), jednak rywalki bardzo szybko je ogoniły (4:4). Od tej pory drużyny grały punkt za punkt i okazjonalnie łodziankom udawało się zdobyć dwa “oczka” więcej (10:8, 16:14). Swoją przewagę miały szansę powiększyć dopiero w końcówce seta. Przyjezdne na chwilę straciły koncentrację co zawodniczki ŁKS-u chętnie wykorzystały (23:18). Partia zakończyła się przy wyniku 25:18.

W następnej odsłonie ostrowianki pokazały więcej zawziętości i to one od początku utrzymywały się na prowadzeniu (3:4, 8:9). W pewnym momencie, dzięki interwencji Kwiatkowskiej, gospodyniom udało się wyrównać (12:12). Łodzianki do samego końca odsłony miały na swoim koncie skromną przewagę (22:20). Przyjezdnym szczęśliwie udało się odwrócić sytuację i set zakończył się dopiero po grze na przewagi, po skutecznym ataku Łyszkiewicz (25:27).

Podobnie jak w pierwszej partii, tak i teraz, zespoły bardzo szybko złapały kontakt punktowy (5:5). Gospodynie nie miały większego problemu ze zdobyciem prowadzenia (10:7). Z każdą minutą powiększały dystans punktowy (15:10, 19:12). Wszystko wskazywało na to, że partia bez większych problemów padnie łupem ŁKS-u. Przyjezdnym nie udało się nawet przekroczyć granicy piętnastu punktów, musiały pogodzić się z porażką 14:25.

Niemalże identycznie jak w poprzedniej odsłonie, łodzianki w mgnieniu oka przejęły inicjatywę nad przebiegiem spotkania (6:3). Ostrowianki dwoiły się i troiły, żeby doprowadzić do wyrównania, aż w końcu osiągnęły swój cel (10:10). Od tej pory, aż do samej końcówki gra toczyła się punkt za punkt (21:21). W końcówce więcej spokoju zachowały gospodynie i to one mogły cieszyć się z wygranej 27:25.

ŁKS Commercecon Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:18, 25:27, 25:14, 27:25)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Skorupa, Bidias, Rafałko, Mras, Wawrzyńczyk, Sielicka, McClendon, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimieko-Młotkowska, Szyjka, Strasz

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Ciesielczyk, Rabka, Pauliukouskaya, Markiewicz