LM: Anderlecht wygrywa, ale żegna się z rozgrywkami. Kwadrans Teodorczyka

5 gru 2017, 23:11

Anderlecht w meczu 6. kolejki grupy B pokonał na wyjeździe szkocki Celtic 1:0. Wygrana Belgom jednak nic nie dała bowiem zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Pojedynek na Celtic Park Łukasz Teodorczyk decyzją trenera rozpoczął na ławce rezerwowych, a w jego miejscu wystąpił Henry Onyekuru. Pierwsza połowa należała do gości, którzy w przypadku trzy bramkowego zwycięstwa występowali by w Lidze Europy. Niestety jednak nic z niej nie wynikało. W decydujących momentach Belgom brakowało dokładności lub zdecydowania i do przerwy nie padła żadna bramka.

Drugie 45 minut przyniosło odmianę. Teraz to gospodarze przeważali, ale podobnie jak i ich rywale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej. W 62. minucie Jozo Simunovic niefortunnie interweniował, pokonał własnego bramkarza i dał prowadzenie przyjezdnym.

W 77. minucie na placu gry pojawił się Łukasz Teodorczyk, ale Polak niestety nie zdołał wpisać się na listę strzelców i mecz zakończył się wynikiem 0:1.