LM: Asseco Resovia z pewnym awansem

1 mar 2017, 21:52

Dzisiejszym zwycięstwem nad czeskim zespołem Dukla Liberec, wicemistrzowie Polski przypieczętowali awans do fazy play-off Ligi Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Teoretycznie słabszy przeciwnik dzielnie utrzymywał tempo narzucone przez Asseco Resovię (9:9). Skuteczne ataki Jochena Schoepsa pozwoliły jego drużynie wyjść na prowadzenie (13:10), niestety Czesi szybko zaczęli odrabiać straty punktowe a nawet zdobyli skromną przewagę (14:15). Goście wyraźnie nabrali pewności siebie i zaczęli zdobywać kolejne punkty, cały czas utrzymując się na prowadzeniu. Ostatecznie zespół Dukla Liberec wygrał pierwszego seta 25:20.

Rozdrażnieni przegraną gospodarze agresywnie rozpoczęli drugą partię. Utrzymywali bezpieczny, trzypunktowy dystans (7:4). Coraz lepiej wyglądała gra Johna Gordona Perrina, który wraz z Schoepsem nękał przyjezdnych mocnymi atakami. Czesi zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co rzeszowianie chętnie wykorzystali (14:8). W tej odsłonie zwycięstwo przypadło w udziale drużynie gospodarzy (25:18).

Kolejna odsłona układała się znacznie korzystniej dla rzeszowian. Przyjezdni nadal nie poprawili skuteczności, przytłaczała ich dobra dyspozycja zawodników Asseco Resovii. Wicemistrzowie Polski zdobyli wysokie prowadzenie – 12:4. To dało im pewność siebie oraz pewną swobodę w grze (19:10). Czesi próbowali jeszcze nadrobić parę punktów, jednak zryw nastąpił za późno. Rzeszowianie pewnie wygrali trzeciego seta 25:19 tym samym obejmując prowadzenie w całym spotkaniu.

W finałowej odsłonie gospodarze byli równie skuteczni, co w poprzednich partiach. Grali skutecznie w ofensywie (11:9). Zawodnicy Dukla Liberec mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywek rzeszowian, co spowodowało, że wicemistrzowie Polski mogli powiększać swoją przewagę (14:9). Gospodarze pewnie zmierzali do zwycięstwa w tym secie, jak i w całym spotkaniu. Końcówkę rozegrali wyjątkowo skupieni i dzięki temu mogli cieszyć się z wygranej 25:18.

Asseco Resovia Rzeszów – Dukla Liberec 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:18)

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Perrin, Możdżonek, Schoeps, Rossard, Lemański, Masłowski, Dryja, Jaeschke, Ivović

Dukla Liberec: Janouch, Galabov, Vesely, Patucha, Leikep, Krisko, Kopacek, Kunc, Stol, Piskacek, Spravka