LM: Awans Chelsea, Atletico wciąż walczy

22 lis 2017, 22:49

Piłkarze Chelsea FC zakwalifikowali się do 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów, po tym jak pewnie wygrali w Azerbejdżanie z Karabachem Agdam 4-0. W drugim spotkaniu grupy C Atletico pokonało na Wandzie Metropolitano AS Romę 2-0.

W Azerbejdżanie mecz praktycznie skończył się po 19. minutach. W tejże minucie czerwoną kartkę w ekipie gospodarzy ujrzał Rashad Sadygov. W konsekwencji Chelsea miała rzut karny, który na bramkę zamienił Eden Hazard. Londyńczycy później całkowicie zdominowali rywala, aplikując im kolejne bramki i stwarzając sobie multum groźnych okazji. Prowadzenie gości w 35. minucie podwyższył Willian, który zakończył efektowną akcję ,,The Blues”.

Po przerwie do siatki Karabachu trafiali jeszcze raz Willian oraz Cesc Fabregas z rzutu karnego, który musiał wykonywać ,,jedenastkę” dwukrotnie z tego względu, iż przy pierwszej próbie rywale zbyt wcześnie wbiegli w pole karne. Nie miał dzisiaj szczęścia wprowadzony po przerwie Alvaro Morata. Raz nie wykorzystał 100% okazji, a potem, gdy trafił do siatki gospodarzy, to sędzia dopatrzył się wcześniej pozycji spalonej Cesara Azpilicuety. Jakub Rzeźniczak nie zaliczy tego spotkania do udanych, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż znalazł się wraz z zespołem w bardzo trudnej sytuacji i ciężko było o dobry mecz.

W innym spotkaniu grupy C Atletico pokonało AS Romę 2-0. Podopieczni Diego Simeone w drugiej połowie stłamsili ,,Giallorossich”. W 69. minucie efektowną bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył będący ostatnio w kiepskiej dyspozycji Antoine Griezmann. Na pięć minut przed końcem wynik ustalił strzałem z ostrego kąta Kevin Gameiro. Goście kończyli to spotkanie w ,,10″ po tym jak czerwony kartonik ujrzał Bruno Peres. Łukasz Skorupski(AS Roma) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.