LM: Dąbrowianki nie zdołały stawić czoła Fenerbahce Stambuł

8 lut 2017, 19:01

W kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzyń Tauron MKS Dąbrowa Górnicza mierzyła się na boisku rywala – Fenerbahce SK Stambuł. Zadanie miały bardzo ciężkie, gdyż turczynki są liderkami swojej grupy i do tej pory nie przegrały żadnego spotkania. Pierwszy mecz tych drużyn w Dąbrowie, zakończył się zwycięstwem rywali 3:1. W dzisiejszym spotkaniu polski zespół nie zdołał ugrać seta. Turczynki tryumfowały 3:0.

Już na początku gospodynie wyrobiły sobie przewagę (6:3). Na przerwę techniczną schodziły z czteropunktowym prowadzeniem (8:4). Po powrocie na boisko, dwie akcje padły łupem Dąbrowy Górniczej, natomiast pięć następnych zasiliło konto rywalek (13:6). Na drugiej przerwie technicznej strata dąbrowianek wynosiła siedem “oczek” (16:9). Przewaga Fenerbahce Stambuł była znacząca (22:12). Pierwsza partia zakończyła się zdecydowaną wygraną gospodyń (25:15).

W odróżnieniu do pierwszej partii, tym razem, to dąbrowianki rozpoczęły partię od prowadzenia (2:4). Za moment na tablicy widniał już remis po 4. Z jednym punktem przewagi, na przerwę techniczną, schodziły zawodniczki ze Stambułu (8:7). Dąbrowianki zdołały zdobyć trzypunktową przewagę (10:13), z której nie cieszyły się długo (13:13). Na drugą przerwę techniczną schodziły z dwupunktową stratą (16:14). W decydującą część seta gospodynie wchodziły z przewagą czterech punktów (19:15). Ostatecznie zwyciężyły do 20.

W trzeciej odsłonie spotkania turczynki, tak jak w pierwszej, wyszły na prowadzenie (5:2). Polki nie dały odskoczyć rywalkom i dogoniły wynik (7:7), a zarazem zdobyły skromną przewagę (11:14), z którą zeszły na przerwę techniczną (13:16). Gra dąbrowianek wyglądała znacznie lepiej (16:20), jednak gospodynie zbliżyły się na punkt (19:20), a za moment do doprowadził do remisu (21:21). Pierwsza piłka setowa nie została wykorzystana przez dąbrowianki, przez co partia musiała zakończyć się na przewagi. Ostatecznie to gospodynie wygrały całe spotkanie (26:24).

Fenerbahce SK Stambuł – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:20, 26:24)

Fenerbahce SK Stambuł: Uslupehlivan, Kim, Natalia, Tomkom, Erdem Dundar, Toksoy Guidetti, Yilmaz, Dalberer, Avci, Babat, Ismailoglu, Dilik, Ercan, Balkestein

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk, Dziękiewicz, Drabek, Lemańczyk, Ciesiulewicz, Castiglione