LM: Napoli znów prowadziło i znów przegrało. Włosi odpadają z rozgrywek

7 mar 2017, 22:49

SSC Napoli w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrało 1:3 z Realem Madryt. Rezultat ten oznacza, że wicemistrzowie Włoch odpadają z rozgrywek europejskich. W drugiej połowie spotkania pojawili się na placu gry Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

W pierwszym spotkaniu Królewscy mimo iż przegrywali 0:1 to ostatecznie pokonali Napoli 3:1. Rezultat ten oznaczał, że włosi, aby myśleć o awansie musieli dziś zwyciężyć 2:0 lub wyżej. Maurizio Sarri zdecydował się, że Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński potyczkę rozpoczną na ławce rezerwowych.

Pierwsze minuty pojedynku na Stadio San Paolo były bardzo wyrównane. Żadna z ekip nie chciała się otworzyć, aby nie narazić się na groźne kontry. W 24. minucie Marek Hamsik posłał bardzo dobre podanie w kierunki Driesa Martensa. Belg pognał w kierunku bramki Królewskich i z zimną krwią pokonał golkipera gości.

W pierwszej części gry więcej bramek już nie padło choć były ku temu okazje z obu stron, ale zarówno Cristiano Ronaldo jak i Lorenzo Insigne trafiali w słupki.

Stan rywalizacji w 51. minucie wyrównał Sergio Ramos. Hiszpan wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomiego Kroosa i pewnym strzałem głową nie dał szans Pepe Reinie.

Sześć minut później było już 1:2 dla Realu. Znów futbolówka dośrodkowana z rzutu rożnego przez niemieckiego pomocnika i znów najlepiej w polu karnym zachowuje się stoper Królewskich. Tym razem jednak piłka po strzale Ramosa odbija się jeszcze od głowy Mertensa i wpada do bramki.

W 70. minucie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik, który zmienił Lorenzo Insigne, zaś pięć minut później swoją szansę dostał drugi reprezentant Polski, Piotr Zieliński. Niestety włoska ekipa nie zdołała już odwrócić losów rywalizacji, a na domiar złego stracili jeszcze bramkę w końcówce spotkania. Wynik meczu w 91. minucie ustalił Alvaro Morata.

Ostatecznie mecz zakończył się porażką Napoli 1:3 (2:6 w dwumeczu), które żegna się ze swoją przygodą w Lidze Mistrzów.