LM: bardzo pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla!

Aktualizacja: 2 sty 2018, 21:04
19 gru 2017, 19:25

W drugiej kolejce Ligii Mistrzów drużyna Jastrzębskiego Węgla podejmowała ekipę wicemistrza Francji Spacer’s Toulouse VB.

Spotkanie mocnym akcentem rozpoczęli gospodarze, czyli ekipa Jastrzębskiego Węgla, od czteropunktowej przewagi (7:3). Prowadzenie naszej drużyny z minuty na minutę rosło, rywale nie mieli argumentów do prowadzenia wyrównanej gry z jastrzębianami (16:8). Końcówka partii zdecydowanie należała do ekipy z polski, zespół wicemistrza Francji miał ogromne problemy z przyjęciem oraz skutecznym atakiem. Premierowa odsłona zakończyła się bardzo pewnym zwycięstwem jastrzębian (25:10).

Początek drugiego seta był dość wyrównany (4:4), ale już na przerwie technicznej ekipa jastrzębian uzyskała trzy oczka przewagi (8:5). Dalsza część partii układała się podobnie jak pierwsza odsłona, jastrzębianie przeważali w każdym elemencie (13:8). W końcówce seta polska ekipa utrzymała wypracowaną przewagę i pewnie zmierzała do wygrania (23:17). Ostatni punkt dla Jastrzębskiego Węgla zdobył Hidalgo Oliva  (25:21).

Choć na początku trzeciej partii gra była wyrównana (4:4), to na pierwszej przerwie technicznej rywale jastrzębian uzyskali dwupunktową przewagę (6:8). Gospodarze w dalszej części seta doprowadzili najpierw do remisu, a potem uzyskali jedno oczko więcej od rywali (16:15). W końcówce seta jastrzębianie powiększyli swoje prowadzenie nad wicemistrzami Francji (20:17). Set zakończył się pewną wygraną i siatkarze Jastrzębskiego Węgla zwyciężyli 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Spacer’s de Toulouse 3:0 (25:10, 25:21, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak, Gdowski.

Spacer’s de Toulouse: Chinenyeze, Araujo, Burel, Nickifor, de Amo, Faure, Demyanenko, Basic, Zagonel, Walgenwitz, Ribbens