LM: Pięciosetowy bój przegrany przez dąbrowianki

28 lut 2017, 20:12

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w ramach Ligi Mistrzyń podejmował u siebie ekipę a Azerbejdżanu – Azerrail Baku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodniczek z Baku po pięciu setach.

Na początku spotkania dąbrowianki wyrobiły sobie przewagę (7:4), którą traciły z biegiem seta (12:11). Po pojedynczym bloku Sikorskiej gospodynie mogły odetchnąć z ulgą (16:14). Przyjezdne doprowadziły do remisu (18:18) i wyszły na prowadzenie 19:22. Zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka partii (23:23). Choć jako pierwsze piłkę setową zyskały dąbrowianki to ostatecznie partia padła łupem rywalek 24:26.

Druga partia rozpoczęła się od zdecydowanego prowadzenia gospodyń spotkania (6:2). Przewaga wzrosła do sześciu “oczek” (13:7). W pewnym momencie seta różnica wynosiła dziewięć punktów (17:8). Polski zespół spokojnie zmierzał do zakończenia partii (22:14). Ostatecznie wygrały do 16.

Trzeci set, w odróżnieniu do drugiego, rozpoczął się od prowadzenia gości (6:8). Dąbrowianki zdołały doprowadzić do remisu (11:11), po czym wyszły na skromną przewagę (17:16). Wciąż były lepsze o jeden punkt. Od stanu 22:21 azerbejdżanki zdobyły cztery punkty z rzędu, przez co zwyciężyły w trzeciej odsłonie spotkania (22:25).

Czwarty set miał analogicznie podobny przebieg do partii nr 2. Od początku na prowadzeniu utrzymywał się Tauron (7:3), który powiększał cały czas swoją przewagę (16:8). Po bloku Horki wynik wynosił już 20:10. W powietrzu było czuć tie-break. Choć zawodniczki z Baku odrobiły część start (21:15) nie przeszkodziło to dąbrowiankom w zwycięstwie w czwartej partii (25:18).

Tie-break rozpoczął się od gry punkt za punkt (3:3). Dąbrowiankom udało się zdobyć try punkty przewagi (8:5). Rywalki doprowadziły do remisu (9:9) i wyszły na czteropunktowe prowadzenie (9:13), które doprowadziły do końca i zwyciężyły 10:15.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Azerrail Baku 2:3 (24:26, 25:16, 22:25, 25:18, 10:15)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska, Drabek, Ciesiulewicz, Cabrera, Dziękiewicz, Lemańczyk, Castigilione

Azerrail Baku: Kanthong, Abdulazimova, Bokan, Radenković, Żidkowa, Dobi, Mammadova, Alijewa, Bettendorf, Gurbanowa, Moim, Karimowa