LM: Pierwsze zwycięstwo Chemika Police

10 sty 2017, 15:46

Po porażce w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzyń z Liu Jo Nordmeccanice Modena 1:3, nadszedł czas na spotkanie z teoretycznie najsłabszą drużyną grupy – Telekom Baku. Policzanki bez większych problemów zwyciężyły 3:0 i odniosły pierwszą wygraną w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Mistrzynie Polski już na początku zyskały sporą przewagę nad rywalkami (3:7). W pewnym momencie przewaga wynosiła już sześć “oczek” (10:16). Punktowe ataki gości utwierdzały je na prowadzeniu (13:22). Wykorzystały trzecią piłkę setową i tryumfowały w pierwszej partii 16:25.

W drugiej odsłonie od stanu 3:3, policzanki wygrały kolejne pięć akcji, które spowodowane były świetną dyspozycją Joanny Wołosz w polu zagrywki (3:8). Polki spokojnie utrzymywały swoje prowadzenie w dalszej części seta (11:18). Wiele błędów po stronie gospodyń nie pozwalało im na odrobienie strat (15:22). Zawodniczki Telekom Baku obroniły cztery piłki setowe (21:24). Jednak piąta z kolei padła łupem Chemika Police (21:25).

W kolejnej już partii policzanki odskoczyły na początku seta (3:8). Deklasacja gości była widoczna gołym okiem (5:13). Spotkanie wielkimi krokami zbliżało się do końca (13:19). Gospodynie nie zdołały nawiązać walki z podopiecznymi trenera Jakuba Głuszaka (17:23). Kiwka Veljković zakończyła mecz (20:25).

Telekom Baku – Chemik Police 0:3 (16:25, 21:25, 20:25)

Telekom Baku: Samadova, Petrović, Azizova, Vesović, Hasanova, Mirković, Filipova, Baidiuk, Azimova, Koewa, Bezsonova, Ivanovic, Karimova

Chemik Police: Werblińska, Bednarek-Kasza, Smarzek, Wołosz, Veljković, Zaroślińska, Zenik, Montano, Gajgał-Anioł, Bełcik, Jagieło, Krzos,