LM: Policzanki nadal z szansą na awans

21 lut 2017, 19:43

Dzisiaj rozegrany został kolejny mecz Ligi Mistrzyń w grupie A, Chemik Police podejmował Telekom Baku. Aby mieć szansę na wyjście z grupy gospodynie musiały wygrać bez straty punktu. “Plan minimum” został wykonany, policzanki wygrały spotkanie 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się korzystniej dla przyjezdnych (1:5), policzanki miały problem z przyjęciem i zakończeniem ataku ze skrzydeł (4:8). Azerki zdecydowanie kontrolowały przebieg tej partii (10:15). W końcówce gospodynie zbliżyły się do rywalek (17:18), zaczęła się gra punkt za punkt. Pierwszą piłkę setową miały po swojej stronie siatkarki Baku. Przyjezdne niedługo potem wykorzystały swoją szansę i wygrały seta 25:21.

Na początku drugiej odsłony niewielkie prowadzenie zdobyły siatkarki Chemika (4:1). Przyjezdne zaczęły popełniać więcej błędów własnych (8:4). Policzanki utrzymywały bezpieczny dystans punktowy (14:10, 16:12). Na boisku pojawiły się Werblińska i Montano, od tej pory policzanki zaczęły zdobywać punkty seriami (22:13). Seta zakończyła zepsuta zagrywka Mirković (25:16).

Trzeci set zaczął się od remisu 2:2, w końcu na dwupunktowe prowadzenie wysunęły się gospodynie (7:4). Skutecznie pracował blok policzanek, tym razem atak Azerek zatrzymał duet Wołosz – Bednarek-Kasza (11:6). Podopieczne trenera Głuszaka były nie do zatrzymania (16:7). Wszystko wskazywało na to, że zawodniczki Chemika bez problemu wygrają seta i obejmą prowadzenie w spotkaniu (21:10). Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Velijković zakończył tę odsłonę (25:13).

Policzanki agresywnie rozpoczęły czwartego seta, już na początku zyskując wysoką przewagę (6:0). Azerki miały wielki problem ze zrobieniem przejścia, popełniały dużo błędów własnych (12:3). Policzanki stale kontrolowały przebieg seta i nie pozwoliły rywalkom zmniejszyć strat (18:8). Siatkarki Chemika szybko i bez problemow doprowadziły do końca spotkania (25:16).

Chemik Police – Telekom Baku 3:1 (21:25, 25:16, 25:13, 25:16)

Chemik Police: Wołosz, Smarzek, Blagojević, Veljković, Bednarek-Kasza, Zaroślińska, Krzos

Telekom Baku: Mirković, Samadova, Vesović, Petrović, Hasanova, Azizova, Filipova